İlker Başbuğ Patladı: Darbeci Olarak Anılmak İstemiyorum!

İlker Başbuğ Patladı: Darbeci Olarak Anılmak İstemiyorum!

İlker Başbuğ patladı: Darbeci olarak anılmak istemiyorum! İlker Başbuğ son günlerde hakkında konuşulan “darbeci” söylemleri hakkında konuştu: Rahatsız oluyorum!

İlker Başbuğ patladı: Darbeci olarak anılmak istemiyorum!

İlker Başbuğ son günlerde hakkında konuşulan “darbeci” söylemleri hakkında konuştu: Rahatsız oluyorum!

Son günlerde Türkiye’de darbe gündemi konuşulurken, Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un ismi de bu konuyla ilgili sıklıkla anılıyor.

Cumhuriyet Gazetesinin geçtiğimiz günlerde Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un fotoğrafı ile yaptığı haber gündemi değiştirdi. Haberde “Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı 27 Mayıs önlenebilirdi” sözleri ve muhalefet partilerinin erken seçim söylemleri bir araya gelince ülkenin gündemi darbe oldu.

cumhuriyet-darbe-basbug.jpg

İlker Başbuğ’un tepki çeken ifadelerine MHP Lideri Devlet Bahçeli de tepki gösterdi.

devlet-bahceli-ilker-basbug.jpg

“DARBE CİNAYETTİR, İHANETTİR”

“Darbe cinayettir, ihanettir” diyerek İlker Başbuğ’a tepki gösteren MHP Lideri, “İlker Başbuğ’un kanaat ve düşünceleri her şekilde sakıncalı ve sorunludur. Bu şahsın kafa karışıklığı ve mantık hataları ileri düzeydedir. Darbeler arasında kıyaslama yapmak ya cahilliğin ya da bilerek asıl hedefi perdeleyen mahsurlu bir mizacın eseridir” dedi.

AK PARTİ DE TEPKİ GÖSTERDİ!

cahit-ozkan.jpg

AK Parti de tepki gösterdi! Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un sözlerine tepki gösterdi. Turan, “eski genel kurmay başkanının ifadeleriyle böylesi bir beyanın ortaya çıkması bizi fazlasıyla üzmüştür. Darbelerin hiçbir şekilde haklı gerekçesi olamaz” diyerek Başbuğ’a tepki göstermişti.

İLKER BAŞBUĞ KONUŞTU

ilker-basbug-twet.jpg

İlker Başbuğ konuştu! İsmi darbe ile birlikte anılan İlker Başbuğ aldığı tepkilere dayanamadı ve konuştu. Başbuğ, darbelere her zaman karşı olduğunu ve isminin darbe imasıyla anılmasından büyük rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

İlker Başbuğ’un açıklaması:

“Türkiye Cumhuriyet'inde Güç Odakları Mücadelesi kitap serisinin üçüncüsünde 1961-1980 dönemi incelenmektedir. O günlerde gelişen olaylar bu kitapta günün şartlarına göre değerlendirilmiştir. Tepki toplayan gazetede yayınlanan söyleşi ise bahsi geçen kitabın tanıtımıyla ilgilidir. Söyleşide ve kitapta ifade ettiğim gibi, 27 Mayıs askeri müdahalesi Cumhuriyet’in siyasi sistemine vurulan ilk darbenin adıdır.

Enerjimizi mühim meseleler için harcamalıyız. Ben her zaman darbelere karşı bir isim olarak adımın darbe imalarıyla, yine ve yeniden anılmasından ve bu şekilde gündemin oyalanmasından ciddi anlamda rahatsızlık duyuyorum” dedi. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.