İçişleri Kısıtlama Genelgesini Güncelledi

İçişleri Kısıtlama Genelgesini Güncelledi

İçişleri kısıtlama genelgesini güncelledi.İçişleri Bakanlığı, kısıtlamadan muaf tutulan bazı sektör çalışanlarının ve vatandaşların muafiyetlerini istismar ettiği iddiaları üzerine yeni bir genelge yayınladı.

İçişleri kısıtlama genelgesini güncelledi.
İçişleri Bakanlığı, kısıtlamadan muaf tutulan bazı sektör çalışanlarının ve vatandaşların muafiyetlerini istismar ettiği iddiaları üzerine yeni bir genelge yayınladı.

İSTİSMARA GEÇİT YOK!

Haftasonu kısıtlamalarında bazı vatandaş ve sektör çalışanlarının, kısıtlamadan muaf olmak için çeşitli yollara başvurduğunu, ancak muafiyet nedenlerinden bağımsız olarak farklı yerlerde bulunmak suretiyle durumu istismar ettiklerini tespit etti.

Örneğin, hastane randevusu alan vatandaş, elindeki kağıtla dışarı çıkıp, hastane yerine başka bir yere gidemeyecek. Randevu saatiyle, denetimde kontrole tabii tutulduğu saat eşleştirilmeye çalışılacak. Bu vatandaşlara genel bir muafiyet uygulanması söz konusu olmayacak.

Kısıtlamanın genelge ile belirlenen kurallarını ihlal etmekte ısrarcı olan vatandaşlara idari cezai yaptırım uygulanacak.
polis-denetim-sokak-kisitlamasi.jpg

SUİSTİMALE İZİN VERİLMEYECEK!

Kısıtlamaların vatandaşın kendi sağlığı için olduğunun belirtildiği genelgede, çoğu vatandaşın kısıtlamalara uyma noktasında hassas olduklarının da altı çizildi.

Ancak hastane randevusu gibi gerekçelerle kısıtlama dışında tutulan vatandaşların, randevu saati ve / veya randevu aldığı hastanenin yeriyle ilgisi bulunmayan bir noktada denetime takılması halinde, yine idari cezai yaptırıma tabi olacak.

Paket servis elemanları, tadilat işleriyle uğraşanlar, şehirlerarası ve / veya uluslararası taşımacılık yaptıkları gerekçesiyle kısıtlamalardan muaf olan vatandaşların bu muafiyetleri de yine aynı doğrultuda devam edecek.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı son genelgede, özellikle hastaneden randevu alıp, hastane yerine başka yerlere gidenler hakkında idari cezai yaptırım uygulanacağının altı çizilerek, yalan beyan olursa kesinlikle cezasız kalmayacağı vurgusu yapıldı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.