İçişleri Duruma El Koydu: Kayak Merkezlerine Virüs Genelgesi

İçişleri Duruma El Koydu: Kayak Merkezlerine Virüs Genelgesi

İçişleri duruma el koydu: Kayak merkezlerine virüs genelgesi. İçişleri Bakanlığı Uludağ'da ortaya çıkan görüntülerin ardından yeni bir genelge yayınladı.

İçişleri duruma el koydu: Kayak merkezlerine virüs genelgesi. İçişleri Bakanlığı Uludağ'da ortaya çıkan görüntülerin ardından yeni bir genelge yayınladı. 

Konaklama Tesislerine Yönelik Müzik Yayın Saatlerine Kısıtlama

İçişleri Bakanlığı, virüs sürecindeki önlemlerin kapsamını artırmaya devam ediyor. Bakanlık 81 il valiliğine gönderdiği genelgede kayak merkezlerindeki otellerde alınacak tedbirler konusunda yeni talimatlar verdi. Buna göre, konaklama tesislerine yönelik müzik yayın saatlerine kısıtlama geldi. Kayak Merkezlerinde otellerde de akşam saat 10'dan sonra müzik yayını yapılamayacak.

icisleri-bakanligi.jpgKısıtlamanın Olduğu Gün, Her Saatte Müzik Yayını Yasak

Bununla da kalınmayacak. Otellerdeki müzik yayını yasağı, kısıtlamaların tam gün olduğu zamanlarda saat bekletilmeden yapılacak. Yani kısıtlamanın olduğu gün, her saatte müzik yayını yasak. Bu da hafta sonları olarak değerlendirilebilir. Yiyecek içecek servisi başta olmak üzere, otel misafirlerinin, toplu şekilde bir arada durmalarına engel olacak önlemler uygulanacak.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl valiliğine gönderdiği genelgede, konaklama tesislerine yani otellere yönelik daha önceki genelgelerde, önlemlerin nasıl uygulanacağına dair bilgilerin verdiği hatırlatması yapıldı. Gönderilen yeni genelge ile Güvenli Turizm Sertifikası olan otel ve konaklama tesislerine girişte muhakkak HES kodu sorgulamasının yapılması gerektiğini vurgusu yapıldı.

Her Türlü Canlı Müzik Yayınının Akşam Saat 10'dan İtibaren Sonlandırılması

Canlı veya kayıt fark etmeksizin, her türlü canlı müzik yayınının akşam saat 10'dan itibaren sonlandırılması gerektiği, lokanta restaurant gibi kısımların erken saatte kapatılması gerekliliği gibi kurallar genelgede valiliklere bildirildi.

Sokak Kısıtlaması Olan Günlerde Tam Gün Yasak

Sokak kısıtlaması olan günlerde tam gün yasak. İçişleri Bakanlığının genelgesinde müzik yayınına dair yapılan ikazda, yasakların sokak kısıtlaması olan günlerde, her saat için müzik yayınının yasak olduğu belirtildi. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.