İçişleri Bakanlığı’ndan Yılbaşı Genelgesi!

İçişleri Bakanlığı’ndan Yılbaşı Genelgesi!

İçişleri Bakanlığı’ndan yılbaşı genelgesi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında açıkladığı yılbaşında sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin İçişleri Bakanlığı’ndan genelge yayınlandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yılbaşı genelgesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında açıkladığı yılbaşında sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin İçişleri Bakanlığı’ndan genelge yayınlandı.

İçişleri Bakanlığı Yılbaşı tatilini de kapsayan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması için yeni bir genelge yayınladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine sonrası yaptığı açıklamalar arasında yılbaşı tatilini de kapsayan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması var. Pandemi tedbirleri nedeniyle yalnızca hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması yılbaşını da kapsayan hafta sonunda 31 Aralık 2020 tarihinde başlayıp 4 Ocak 2021 tarihinde sona erecek.

Kesintisiz bir biçimde 4 gün sürecek olan kısıtlama için İçişleri Bakanlığı “Kovid-19 Salgını” konulu genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi.

4 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması 31 Aralık tarihinde başlayıp 4 Ocak tarihinde sonra erecek, kısıtlamada daha önce alınmış karar ve uygulamalar geçerli olacak.

ankara-sokaga-cikma-yasagi.jpg

Yayınlanan genelgeye göre, Balık tezgâhı olanlar ve balıkçılar dört gün sürecek kısıtlama kapsamında saat 10.00 ile 17.00 arasında tezgahlarını açabilecekler.

Ayrıca sistemlerinde Şartlandırılmış havalandırma bulunmayan dinlenme ve konaklama tesislerinde havalandırma sistemlerine ve klimalarına UV filtre takılacak.

NOTER VE AVUKATLAR MUAF

Daha önce hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında kısıtlamaya dahil olmayan mesleklerden biri de noterler ve avukatlardı. Yayınlanan yeni genelge ile birlikte Avukat ve Noterler listeye eklendi. Ayrıca avukatların kendi özel araçlarıyla iller arası seyahatine de izin verilecek.

SENDİKA ETKİNLİKLERİ DE ETKİLENDİ

Sendikaların yapacağı her türlü toplantı, genel kurulları da dahil olmak üzere 1 Mart 2021 tarihine kadar ertelendi.

 

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.