HDP’den Bir Tehdit Daha: Bunun Hesabını Soracağız!

HDP’den Bir Tehdit Daha: Bunun Hesabını Soracağız!

HDP’den bir tehdit daha: Bunun hesabını soracağız! HDP'li Mithat Sancar, terörden yargılananlar üzerine konuştu ve bir gün hesap soracaklarını söyledi.

HDP’den bir tehdit daha: Bunun hesabını soracağız!

HDP'li Mithat Sancar, terörden yargılananlar üzerine konuştu ve bir gün hesap soracaklarını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Kandil sözcülüğü vazifesine devam ediyor. Mithat Sancar’ın bu sefer ki açıklamalarında terörden yargılananlar vardı. Sanca, “Bugün terörden yargılananlar yarın mutlaka bunun hesabını soracak” dedi.

Kobani'de, HDP Merkez Yürütme Kurulu’nun yönlendirmesi ve çağrısı üzerine terör örgütü PKK yandaşlarının 6-7 Ekim 2014’te gerçekleştirdiği şiddet oylarının altıncı senesi geride kaldı.

kobani.jpg

Kobani’de yaşanan gerilimle birlikte büyük şiddet olayları meydana geldi. Yaşanan şiddet olaylarında 2 kahraman polis şehit oldu. Kobani olaylarının simge ismi haline gelen Yasin Börü, o tarihlerde arkadaşlarıyla birlikte yoksullara kurban eti dağıtıyordu. Çatışmaların arasında kalan Yasin Börü ve üç arkadaşı bu saldırılar neticesinde hayatını kaybetti. Toplamda 35 kişinin hayatını kaybettiği Kobani olaylarında 761 kişi de yaralandı.

KANDİL SÖZCÜLÜĞÜ YAPMAYA DEVAM

kandil.jpg

Kandil sözcülüğü yapmaya devam! Kobani olaylarına karışan, olayda parmağı olan şahısların yarı süreci devam ederken terör örgütü PKK’nın siyasi temsilcisi HDP’den bir tehdit daha geldi.

Sürece ilişkin HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar açıklama yaptı. Mithat Sancar, Kobani olaylarında yargılananların bir gün iktidarda olanları yargılayacağını iddia etti.

“BUGÜN YARGILANANLAR GÜN GELECEK AK PARTİYİ YARGILAYACAK”

“Bugün yargılananlar gün gelecek Ak Parti’yi yargılayacak.” Kobani olaylarında yargılanan teröristleri savunan HDP’li Mithat Sancar’ın hedefinde Ak Parti vardı. Sancar, “Kobani’de 6-8 olaylarında neler yaşandıysa bu yaşananların baş sorumlusu Ak Parti’dir. Ak Parti tüm sorumluluğu kendilerine ait olan bir dönemden bizi yargılayıp kendisini aklama çalışması yapıyor. Başarılı olamayacaklar. Çünkü bizde de Dimitrovlar var. HDP’yi ve orada yargılanan tüm arkadaşlarımızı merkeze aldılar. DBP’yi, HDK’yi, ve DTK’yi de kadın kuruluşlarını da hedefe koydular. Kendi inandırıcılıklarını yitirdiklerinin farkında değiller, davayı farklı yerlere doğru genişlettiler. Biz burada hedefin HDP ve HDP ile siyaset yürüten tüm kurumlar olduğunun farkındayız. Bu kurumları çökertme planları olduğunu da biliyoruz. Bugün yargılanacak arkadaşlarımız bir gün Ak Parti’yi yargılayacak!” dedi.

Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.