HDP Türkiye'ye "İşgalci" Dedi, MHP'li Vekil Ateş Püskürdü: Teröristlerin Huzurunu Kaçırmayı Sürdüreceğiz!

HDP Türkiye'ye "İşgalci" Dedi, MHP'li Vekil Ateş Püskürdü: Teröristlerin Huzurunu Kaçırmayı Sürdüreceğiz!

HDP Türkiye'ye "işgalci" dedi, MHP'li Vekil ateş püskürdü: Teröristlerin huzurunu kaçırmayı sürdüreceğiz! HDP MYK'nın Afrin işgal altında açıklaması tepki çekti

HDP Türkiye'ye "işgalci" dedi, MHP'li Vekil ateş püskürdü: Teröristlerin huzurunu kaçırmayı sürdüreceğiz! HDP MYK'nın Afrin işgal altında açıklaması tepki çekti

2020/12/16/hdp-genel-merkezi.webp

HDP Merkez Yürütme Kurulu, bugün yaptığı açıklamada, Afrin'in 3 yıldır işgal altında olduğunu öne sürdü. Açıklamaya tepki MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk'ten geldi. Sosyal medyadan tepkisini gösteren Öztürk, "teröristlerin ve yancılarının huzurunu kaçırmaya devam edeceğiz" değerlendirmesi yaptı.

İşte Halil Öztürk'ün paylaşımları:

Türk Devletinin, yıllardır iç savaş ve terör sorunuyla boğuşan Suriye’nin kuzeyine getirdiği huzur ve barış ortamını içine sindiremeyen HD(P)KK, küllenmeye başlayan fitne ateşini yeniden canlandırmanın derdine düşmüş.

halil-ozturk.jpg

ÖZBEÖZ TÜRKMEN KENTİ OLAN AFRİN

İki yıl önce, Türk askerinin canıyla, kanıyla yaptığı harekâtlarla, YPG’li teröristlerin zulmünden kurtarılan, Özbeöz Türkmen kenti olan Afrin’i, Türk askerinin işgal ettiğini söyleyebilecek kadar alçalabilmek nasıl bir anlayışın eseridir acaba?

HDP’nin, “2011 yılından bu yana Suriye’de devam eden savaşta, ülkenin çatışmasız bölgelerinden biri olduğunu” iddia ettiği Afrin şehrinin, YPG terörü altında inim inim inlediğini örtbas etme çabaları, etnik ırkçı yaklaşımları gözümüzden kaçmadı.

2021/01/12/teror-operasyon-001.jpgHUZUR GETİRMEK İÇİN DÜZENLENEN HAREKÂTLARI, “KÜRT DÜŞMANLIĞI” OLARAK GÖSTERMEK

Huzur getirmek için düzenlenen harekâtları, “Kürt düşmanlığı” olarak göstermek, Türkiye’de de her fırsatta yapmaya çalıştıkları gibi, Afrin’i etnik gruplara ayırarak, “huzur içerisindeki bir şehrin huzurunu bozdunuz” yaklaşımı, YPG propagandası yapmaktan başka bir şey değildir.

2020/12/29/operasyon-deas.jpgHDP’NİN O KADAR ZORUNA GİTMİŞ Kİ

Yalnızca Afrin’in değil, Resulayn ve Tel Abyad’ın da YPG kontrolünden kurtarılması HDP’nin o kadar zoruna gitmiş ki, bölgeye görevlendirilen yöneticiler ve bölgeye kurulan hastaneler, sağlık ocakları, PTT ve eğitim kurumlarına bile çamur atma hadsizliğini gösterebiliyorlar.

Afrin’in büyük çoğunluğunu oluşturan Türkmen kardeşlerimizin anadilinde, Türkçe tabelalar, HDP tarafından etnik asimilasyon olarak gösterilmeye çalışılıyor. Yıllardır süren YPG terörü etnik asimilasyon değildi de insanların öz dillerine kavuşması mı etnik asimilasyondur?

HDP ve türevlerinin, Türk Devletinin menfaatine olan her şeye karşı duruşlarına alışığız. Lakin şunu unutmasınlar, Cumhur İttifakı, teröristlerin ve yancılarının huzurlarını kaçıra kaçıra huzur dağıtmaya devam edecektir. İzlemeye devam edin!

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.