Hayatınız Boyunca Karşınıza Çıkar!

Hayatınız Boyunca Karşınıza Çıkar!

Hayatınız Boyunca Karşınıza Çıkar! Sınavların yüz yüze yapılacağının duyurulmasının ardından taraflar isyan etmişti. Ziya Selçuk o sese kulak verdi.

Hayatınız Boyunca Karşınıza Çıkar! 
Sınavların yüz yüze yapılacağının duyurulmasının ardından taraflar isyan etmişti. Ziya Selçuk o sese kulak verdi.

2020/12/17/okullar-acilacak-mi.jpg"BİLGİ VE EĞİTİM SINAVLA ÖLÇÜLÜR"

Geçtiğimiz günlerde, Bakan Ziya Selçuk, sınavların yüz yüze yapılacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından velisi ayrı, öğrencisi ayrı, öğretmeni ayrı isyan etmiş, bunun kabul edilemez olduğunun altını çizmişlerdi. Sosyal medya üzerinden kampanyalar yaparak Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk'a seslerini duyurmaya çalışmışlardı.

Sonunda bakanlık o sesi duyup kulak verdi. Uzak eğitim sürecindeki yüz yüze sınavlar iptal edilmese de ertelendi. Bir açıklama yapan Ziya Selçuk, eğitim hayatında zamanın önemine dikkat çekti. Geçen zamanın geri getirilemez olduğu vurgusu yapılan açıklamada, sınavların öğrencinin bilgisini ve aldığı eğitimi ölçmek adına ne kadar önemli olduğunu dile getirdi.

"OLASI KAYBIN TELAFİSİ ZOR OLUR"

Olası bir kaybın telafi edilmesinin belki de hiç mümkün olamayacağını vurgulayan Bakan Ziya Selçuk, bu dönem için sınav yerine, öğrencilere derslere katılım üzerinden not verileceğini ifade etti. Ziya Selçuk, ikinci dönem için yüz yüze sınavın yapılacağını da şimdiden velilere, öğrencilere ve öğretmenlere duyurdu.

Yüz yüze sınav yapılacağının açıklanmasından sonra, çok sayıda kişi karara olan tepkisini çeşitli platformlardan göstermişti. Yüz yüze sınavın yapılması planlanan sisteme de tepki gösteren uzmanlar olmuş, Ziya Selçuk'a seslenerek, bu karardan acilen dönülmesi gerektiği yönünde çağrılarını dile getirmişlerdi.

Şimdi de bazı veliler, derslere katılım noktasındaki not verme sistemine de tepki gösterdi. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.