Gültekin Davasının İkinci Duruşması Yarın Yapılacak, Mahkeme Heyeti Katil Zanlının Akli Dengesinin Yerinde Olup Olmadığına Dair Rapor İstedi, Bakın Ne Çıktı…

Gültekin Davasının İkinci Duruşması Yarın Yapılacak, Mahkeme Heyeti Katil Zanlının Akli Dengesinin Yerinde Olup Olmadığına Dair Rapor İstedi, Bakın Ne Çıktı…

Gültekin davasının ikinci duruşması yarın yapılacak, Mahkeme heyeti, katil zanlının akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor istedi, bakın ne çıktı...

Gültekin davasının ikinci duruşması yarın yapılacak, mahkeme heyeti, katil zanlının akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor istedi, bakın ne çıktı…

Muğla'da vahşice katledilen Pınar Gültekin davasının 2. duruşması 4 Ocak'ta yapılacak. Katil zanlı Cemal Metin Avcı'nın, duruşma öncesi akli dengesinin yerinde olduğuna dair rapor çıktı.

pinar-gultekin-davasi.jpg

Bunun dışında cinayetin işlendiği yerde, keşfe dair yapılan raporun yarınki duruşma sunulması bekleniyor.

Katil zanlı Cemal Metin Avcı’nın ikinci duruşması Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ses ve görüntülü bilişim sistemi aracılığıyla yapılacak. Zanlı, mahkemeye ses ve görüntü bilişim sistemi aracılığıyla katılacak.

Cemal Metin Avcı dışında diğer tutuklu Mertcan Avcı ise mahkeme huzurunda savunmasını yapacak.

pinar-gultekin-davasi-001.jpg

4 Ocak Pazartesi günü saat 13.30 da başlayacak olan duruşmaya Pınar Gültekin’in ailesi, Muğla Barosu temsilcileri, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı, kadın haklarının dernek üyeleri ve taraf avukatları katılacak.

İKİNCİ DURUŞMA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI…

İkinci duruşma için geri sayım başladı… Mahkeme heyeti, 23 Aralık 2020 tarihine ait bilirkişi raporunun değerlendirileceğini ve 2 sanığın dinleneceği açıklandı.

Pınar Gültekin’in, kesin ölüm nedeninin araştırılması ve katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın panik atak teşhisi için adli tıp kurumu tarafından gönderilen raporlar duruşmada değerlendirilecek.

pinar-gultekin-davasi-002.jpg

21 Temmuz 2020 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat bölümü öğrencisi Pınar Gültekin’in cesedi bulunmuş. Bu netice ile eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı ve katil zanlının kardeşi Mertcan Avcı tutuklanmış.

Araştırılan bilgiler neticesinde katil zanlı Avcı’nın, akli dengesinin yerinde olduğuna dair raporun çıkması sonucu, ceza ehliyetinin olduğunu açıklandı.

CESEDİN TAMAMEN YAKILMASINDAN DOLAYI ÖLÜM SAATİ VE SEBEBİNE RASTLANILAMADI

Cesedin tamamen yakılmasından dolayı ölüm saati ve sebebine rastlanılamadı. Yapılan ilk duruşmada katil zanlı Cemal Metin Avcı’nın, akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair mahkeme rapor istemişti. Bunun dışında mahkeme heyeti Pınar Gültekin’in otopsi raporunun tekrar hazırlanması gerektiğini talep etmiş. Raporlar yarın mahkemeye sunulmak üzere hazırlandı.

Cesedin tamamen yakılmasından dolayı, Pınar Gültekin’in ölüm sebebi ve saatine kesin olarak saptanamadı. Pınar Gültekin’in diri diri mi yakıldığı, yoksa öldürüldükten sonra mı yıkıldığına dair adli tıp raporunda, kesin bir bilgi yer almıyor.

pinar-gultekin-davasi.jpeg

Yarın yapılacak olan ikinci duruşmaya katil zanlı Cemal Metin Avcı, ses ve görüntü sistemi ile katılacak. F tipi Cezaevi’nde bulunan kardeşi Mertcan Avcı ise duruşmaya fiilen katılacak.

CİNAYETİ İŞLEDİĞİ SIRA AKLİ DENGESİNİN YERİNDE OLDUĞUNA DAİR RAPOR ÇIKTI!

Cinayeti işlediği sıra akli dengesinin yerinde olduğuna dair rapor çıktı! Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı, geçen hafta cinayet mahalline götürülmüş.

Olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte, olay yerine giden Cemal Metin Avcı için bilirkişi raporunun çıkması bekleniyor. Yarın bilirkişi raporunun çıkacağı açıklandı.

Muğla Adliyesi’nde ilk duruşma 9 Kasım tarihinde yapılmış ve 10 saat sürmüştü. Duruşma sonucunda bu raporlar mahkeme heyeti tarafından istenmiş.

4 Ocak tarihine ertelenen mahkemenin ikinci duruşması yarın sabah yapılacak. Mahkeme heyetinin istediği raporlardan biri de Pınar Gültekin’e ait adli tıp raporudur.

pinar-gultekin-davasi-003.jpg

Katil zanlı Cemal Metin Avcı’nın akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair raporda mahkeme tarafından istenmiş. Katil zanlı Metin Avcı’nın, akli dengesinin yerinde olduğuna dair rapor mahkemeye sunulmak üzere hazırlandı.

Rapor sonucunda, cinayetin planlı bir şekilde organize edildiği ve bu cinayeti işlediği sıra akli dengesinin yerinde olduğunu ispatlandı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.