Göbeklitepe'de Esrarengiz Metal Blok Kim Tarafından Bırakıldı?

Göbeklitepe'de Esrarengiz Metal Blok Kim Tarafından Bırakıldı?

Şanlıurfa Göbeklitepe'de toprağa yerleştirilmiş halde metal blok bulundu. Göbeklitepe'de bir tarlada toprağa yerleştirilmiş halde metal blok bulundu.

Göbeklitepe'de esrarengiz metal blok kim tarafından bırakıldı? Şanlıurfa Göbeklitepe'de toprağa yerleştirilmiş halde metal blok bulundu. 3 gün önce Şanlıurfa Göbeklitepe'de bir tarlada toprağa yerleştirilmiş halde metal blok bulundu.

Göbeklitepe'ye yakın bir tarlada bulunan metal bloğun sırrı henüz çözülmedi. Olayın Jandarma’ya bildirilmesinin ardından çalışmaların sürdüğü açıklandı. Göbeklitepe'de Jandarma ekiplerinin araştırmaları sürüyor. Metal bloğun kim tarafından bırakıldığı araştırılıyor.

Şanlıurfa'nın merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan Göbeklitepe Ören Yeri yakınlarında metal blok bulundu. Göbeklitepe'de bulunan Ören Yeri yakınlarında Örencik Mahallesi'nde yer alan bir tarlada, 1 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde toprağa çakılı halde metal blok bulundu.

Örencik Mahallesi'nde yaşayan köylüler ise olayı Jandarma ekiplerine haber verdi. Jandarma ekiplerinin 3 gündür hummalı çalışmaları sürüyor.

Göbeklitepe'de bulunan Ören Yeri yakınlarında Örencik Mahallesi'nde bulunan bir tarlada metal blok bulundu. Bunun üzerine tarla sahibi durumu Jandarma ekiplerine bildirdi.

Olay yerine sevk edilen Jandarma ekipleri metal bloğun çevresine şerit çekerek inceleme yaptı. Yapılan incelemenin ardından bloğun üzerinde Göktürk alfabesi ile yazı yazıldığı görüldü.

gobeklitepe-metal-blok.jpg

Metal Bloğun Üzerine Göktürk Alfabesi İle Yazı Yazılmış,

Metal bloğun üzerine Göktürk alfabesi ile yazı yazılmış. Göbeklitepe'de Örencik Mahallesi'nde bulunan metal bloğun üzerinde Göktürk alfabesi ile ‘gökyüzüne bak ayı gör’ ifadesinin yazılı olduğu belirtildi. Emniyet güçleri çalışmalarını sürdürüyor.

Göbeklitepe'de 3 gündür çalışmalar sürüyor. Jandarma ekipleri metal bloğun çevresinde nöbet tutmayı sürdürüyor. Jandarmaya haber veren köy sakinleri ise metal bloğun çevresinde bekleyeceklerini söyledi.

Örencik Mahallesi'nde yaşayan Osman Bahçe, beklemeye devam ettiklerini, ne olduğuna anlam veremediklerini, bu bloğun nereden geldiğini bilmediğini, sırrın çözülene kadar bekleyeceklerini dile getirdi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise inceleme yapmaya devam edildiğini, emniyet güçlerinin metal blok ile alakalı önlem aldığını, nasıl ve nereden geldiğine yönelik araştırmaların sürdüğünü, havadan görüntüleme nöbeti yaptıklarını aktardı.

Şanlıurfa’nın Göbeklitepe ilçesinde meydana gelen olaya yönelik araştırmaların sürdüğü açıklanırken, şu an için bir veri elde edilemediği bildirildi. Göbeklitepe Örencik Mahallesi'nde bulunan metal bloğa ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.