Fahrettin Koca: Bu Davranışın Affı Olamaz!

Fahrettin Koca: Bu Davranışın Affı Olamaz!

Fahrettin Koca: Bu davranışın affı olamaz! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya Devlet Hastanesi’nde, hemşire ve başhekim arasında meydana gelen olayla alakalı açıklamada bulundu. Bakan Koca, başhekime tepki gösterdi. İşte haberin detayları...

Fahrettin Koca: Bu davranışın affı olamaz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya Devlet Hastanesi’nde, hemşire ve başhekim arasında meydana gelen olayla alakalı açıklamada bulundu.

Fahrettin Koca, hemşirelere görev yerinin terk ettiği iddiasıyla, ceza uygulayan başhekim hakkında neler söyledi…

fahrettin-kocadan-bashekime-tepki.jpg

Başhekim hemşirelere disiplin cezası yerine, 500 defa ben salağım yazdırması üzerine, bu duruma maruz kalan 2 hemşire, durumu Sağlık Bakanlığına bildirmiş.  

Bunun sonucunda hakkına disiplin cezası uygulanan Başhekimin görevine son verilmiştir.

Başhekim hakkında açılan disiplin suçlamasının feshedilmesine yönelik karar verdiklerini söyleyen Koca, böyle bir davranışın kabul edilemeyeceğini, bundan ötürü disiplin suçunun feshine karar verildiğini açıkladı.

Fahrettin Koca sözlerine devam ederek, Başhekimin görevine son verildiğini söyedi.

FEDAKAR SAĞLIKÇILARA TEŞEKKÜR EDİYOR

Sağlık Bakanı Koca, pandemi sürecinde güçlü mücadeleler veren kamu ve özel sektörde çalışan sağlıkçılara teşekkür ederek, ülkede hasta tercih edilme aşamasının yaşanmadığını söyledi.

fahrettin-koca-saglikcilara-tesekkur-ediyor.jpg

Dış ülkelerdeki vatandaşların bu gibi durumlara maruz kaldığını da belirterek, Türkiye’de hasta seçmek gibi bir durumun söz konusu dahi olmayacağını bildirdi.

Fedakârlık gösteren sağlık çalışanlarına seslenerek, aşı konusunda da içinin rahat olduğunu, çünkü fedakâr sağlıkçıların ellerinden geleni yapacağından emin olduğunu söylüyor.

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi’nde iki hemşireye verilen cezaya tepki gösteren Koca, hastanenin Başhekimi Ayşegül Alkan'ın görevinden alındığı, böyle bir hareketin kabul edilebilir yanı olmadığını dile getirdi.

Disiplin sözleşmesinin feshine karar verildiğini, çünkü bu davranışın affı olmadığını aksetti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.