Evi Olmayan Vatandaşa Yazılan Ceza İçin Özür

Evi Olmayan Vatandaşa Yazılan Ceza İçin Özür

Evi olmayan vatandaşa yazılan ceza için özür. Emniyet Genel Müdürlüğü, evi olmayan vatandaşa kısıtlama cezası yazılmasından dolayı özür diledi.

Evi olmayan vatandaşa yazılan ceza için özür. Emniyet Genel Müdürlüğü, evi olmayan vatandaşa kısıtlama cezası yazılmasından dolayı özür diledi.

Dünyayı etkileyen virüs salgını nedeniyle Türkiye'de de tedbirler alınmış, bu kapsamda geceleri ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlamıştı. Kısıtlamaların dördüncü haftasında objektiflere takılan bir görüntü vatandaşları üzmüş ve derinden yaralamıştı.

Kısıtlamaları denetleyen polis ekipleri, sokakta gördükleri bir vatandaşı durdurup, neden dışarıda olduğunu sormuştu. Vatandaş da evsiz olduğunu, gidecek bir yeri olmadığı için sokakta kaldığını, bu yüzden dışarıda olduğunu söylemesine rağmen, polis vatandaşa "cezai yaptırım uygulamak zorundayım" ifadesi kullanarak, evsiz vatandaşa cezai işlem uygulamıştı.

egm-ozur-tweet.png

POLİS TEŞKİLATI DUYARSIZ KALMADI

Polis teşkilatı duyarsız kalmadı. Görüntülerin sosyal medyadan yoğun tepki çekmesinin ardından, bazı vatandaşlar, evsiz kişiyi araştırmış ve gerçekten evsiz olduğunu ortaya çıkarmıştı. Tepkilerle birlikte, Emniyet Genel Müdürlüğü de duruma duyarsız kalmadı. Sosyal medyadan bir tweet paylaşan Emniyet Genel Müdürlüğü, polisin işini yaptığını ancak burada özel bir durum olduğunu ifade etti.

Emniyet Genel Müdürlüğünün tweetinde şu ifadelere yer verildi: Polisimiz burada görevini yapıyor. Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftçi’yi tekrar bulduk. Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik... Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da üzgün. Düzeltir, özür dileriz.

EVSİZ VATANDAŞA KALACAK YER SAĞLANDI

Evsiz vatandaşa kalacak yer sağlandı. Vatandaşın Ali Çiftçi olduğu belirtilen özrün ardından, vatandaşlar polis teşkilatına teşekkürlerini iletti. Çok sayıda kişi, emniyet genel müdürlüğünün açıklamasını takdirle karşıladığını ifade etti. Söz konusu polisinde üzgün olduğu belirtilen açıklamada, Ali Çiftçi'nin barınması için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yer sağladığı bilgisi de verildi. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.