Esnek Çalışma Dönemi Sona Erdi! Kamu Çalışanları Dikkat!

Esnek Çalışma Dönemi Sona Erdi! Kamu Çalışanları Dikkat!

Dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı kararları arasında kamu çalışma saatleri de yer alıyordu. Karar göre kamuda esnek çalışma dönemi 2 Mart itibarıyla bitti.

Esnek çalışma dönemi sona erdi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşım Kamu Kurum ve Kuruluşları çalışma düzenlemesi ile ilgiliydi. Alınan kararlar doğrultusunda kamu çalışanları esnek çalışma düzeni sona erdi.

Kamuda esnek çalışma saatlerine ilişkin bilgiler ise şöyle:

2 Mart itibarıyla salgınla mücadele kapsamında yürürlüğe giren 26.08.2020 tarihli ve Resmi Gazete’de yayımlanan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara esnek çalışma yöntemlerinin uygulaması yürürlükten kalktı. Bu bağlamda kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarına başlayacak.

Ancak gerektiğinde illerde valiler farklı mesai saatleri de gerekirse çalışanlar için düzenleyecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) yönetici kadrosunda olanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile kronik hastalığı olanlar idari izinli sayılacak.

Bu personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevlerine dönecekler.

Kamu kurumları bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları tedbirleri alacaklar. Yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması gerekecek. Böylece kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler önemli olacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.