'Eren-3 Ağrı Dağı' Operasyonu Geliyor!

'Eren-3 Ağrı Dağı' Operasyonu Geliyor!

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmayacak, İçişleri Bakanlığı “Eren-3 Ağrı Dağı” operasyonunun 1040 personelle başlatıldığını duyurdu.

'Eren-3 Ağrı Dağı' Operasyonu Geliyor!

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmayacak, İçişleri Bakanlığı “Eren-3 Ağrı Dağı” operasyonunun 1040 personelle başlatıldığını duyurdu.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın korkulu rüyası güvenlik güçleri, yeni bir operasyonla teröristlerin inlerine kadar girecek. İçişleri Bakanlığı, “Eren- 3 Ağrı Dağı” operasyonunun 1040 personelin katılımıyla başlatıldığını duyurdu.

İlk operasyon 11 Ocak’ta başlatılmıştı!

İlk operasyon 11 Ocak’ta başlatılmıştı! Türkiye’de bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın ülke gündeminden tamamen silinmesi ve terör örgütü mensubu teröristlerin bölgede barındığı yerleri etkisiz hale getirmek için ilki 11 Ocak tarihinde başlatılan “Eren Operasyonları” devam ediyor.

1040 personelle "Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu" başlatıldı!

1040 personelle "Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu” başlatıldı! İçişleri Bakanlığı Tendürek ve Lice’den sonra “Eren- 3 Ağrı Dağı Operasyonu” başlattıklarını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı başlattıkları operasyon hakkında yaptığı açıklamada, operasyona katılan birlikler hakkında detaylı bilgi verdi. Bu kapsamda gerçekleşen operasyona jandarma özel harekat, jandarma komando, polis özel harekat ve güvenlik korucularının da aralarında bulunduğu 59 operasyonel tim ve toplamda 1040 personel görev alıyor.

eren-3-agri-dagi-operasyonu.jpg

“Terörü tamamen ortadan kaldıracağız”

“Terörü tamamen ortadan kaldıracağız” İçişleri Bakanlığı Eren-3 Ağrı Dağı operasyonuna ilişkin bir yazılı açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklamada terörün tamamen ortadan kaldırılacağının altı çizildi. Bakanlık yaptığı açıklamada, “Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik olarak 11 Ocak 2021 tarihinde başlatılan Eren Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir." ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanlığı’nın terörün sınır içindeki yerleşkelerini ve odaklarını tamamen yok etmek amacıyla başlattığı Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu, PKK/KCK terör örgütü mensuplarının korkulu rüyası olacak.

 “Terörü tamamen ortadan kaldıracağız” diyerek operasyonu başlattığını duyuran İçişleri Bakanlığı, gerçekleştirilen operasyon kapsamında görev alacak olan personele dair bilgi verdi. Bakanlık yaptığı bilgilendirmede başlatılan Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu kapsamında Jandarma Özel Harekât, jandarma komando, polis özel harekât ve güvenlik korucularının da aralarında bulunduğu 59 operasyonel tim ve toplamda 1040 personelin Eren -3 Ağrı Dağı Operasyonunda görev alacağını duyurdu.

 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.