Eğitim Camiası Nagehan Alçı'ya Ateş Püskürdü!

Eğitim Camiası Nagehan Alçı'ya Ateş Püskürdü!

Eğitim camiası Nagehan Alçı'ya ateş püskürdü! Nagehan Alçı'nın öğretmenlere yönelik sözleri bütün eğitim camiasının tepkisini çekti.

Eğitim camiası Nagehan Alçı'ya ateş püskürdü! 
Nagehan Alçı'nın öğretmenlere yönelik sözleri bütün eğitim camiasının tepkisini çekti.

"RAHATA ALIŞTILAR" SÖZLERİ

Aşağı yukarı her gün bir TV kanalında yorum yaptırılan ve görüntüsünün olduğu karenin altında Gazeteci ifadesi yer alan Nagehan Alçı, öğretmenlere yönelik kullandığı "rahata alıştılar" sözleri nedeniyle tepkilerin odağına oturdu.

Hep bir ağızdan Nagehan Alçı'dan özür bekleyen öğretmen camiası, #DerhalÖzürDileNagehan şeklinde tag açarak tepkilerini gösterdi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK DA KATILDI

Öğretmenlerin tepkisine, Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk da katıldı. Selçuk sosyal medyadan yaptığı paylaşımda uzaktan eğitimin, yüz yüze eğitimden daha zor bir süreç olduğunu dünyanın kabul ettiğini ifade ederek. Bu gerçekten daha yıpratıcı ifadelerini kullanan Ziya Selçuk, Meslektaşlarımın yorgunluğunun farkında olduğunu belirtti.

Ziya Selçuk salgın azaldığında derslerimizi yeniden sınıflarımızda yapacağız vurgusu da yaptı. 

ziya-selcuk-tweet.jpg

EN ÖZVERİLİ VE SAYGIDEĞER UNSURLAR

Öğretmen olduğu düşünülen bir kullanıcı, Nagehan Alçı'yı da etiketleyerek;  "Nagehan Hanım size Atamızın bir sözüyle cevap vermek istiyorum; "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir."  #DerhalÖzürDileNagehan" paylaşımı yaptı. 

Bir başka öğretmen olduğu düşünülen kullanıcı ise, "“Toplumun düşmanı cehalet ,cehaletin düşmanı öğretmendir.” Gördüğünüz gibi daha çok işimiz var değerli öğretmen arkadaşlarım. Şüphesiz bu ve bunun gibi zihniyetler eğitime çok muhtaçlar. #DerhalÖzürDileNagehan" tweetini takipçileriyle paylaştı.

nagehan-yazi.jpg

Bir diğer öğretmen ise "Atanmak için yıllarca KPSS çalış, onca emek verip zar zor atan, okullar kapalı diye saatlerce bilgisayarın başında öğrenciye nasıl daha faydalı olabilirim diye çalış didin, ordan birisi çıksın ve "Öğretmenler Rahata alıştı" desin. Ne güzel dünya be.. #DerhalÖzürDileNagehan" paylaşmı ile tepkisini dile getirdi.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.