Acil Önlem Alın; Bu Daha Başlangıç

Acil Önlem Alın; Bu Daha Başlangıç

Acil önlem alın; bu daha başlangıç. Koronavirüs salgınını değerlendiren Dünya Sağlık Örgütü'nden bugün korkutucu bir haber geldi...

Acil önlem alın; bu daha başlangıç.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), gelecekte dünyayı daha büyük felaketin beklediğini belirtti. Dünyanın gelecekte koronavirüs salgınından daha büyük bir salgınla karşı karşıya kalacağını söylüyor.

Gelecek yıllar için tedbir alınması gerektiğinin altını çizen Dünya Sağlık Örgütü, bu salgının başlangıç olduğunu vurguluyor.

Gelecekte şiddeti daha yüksek bir salgının olacağını söyleyen Dünya Salgın Örgütü Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, koronavirüsün başlangıç olduğunu ve önlem alınması gerektiğini aktardı.

dso-salginin-sonu-yok-aciklamasi.jpg

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhamom Ghebreyesus önderliğinde, İsviçre ve Cenevre kentlerinde 2020 yılının son toplantısı düzenlendi.

KÜRESEL ÇAPTA HAREKET ETMEK LAZIM

“Küresel çapta hareket etmek lazım” diyen Genel Direktör Ghebreyesus, birlik içinde hareket edildiği sürece daha kolay çözüme kavuşacaklarını dile getirdi.

Konuşmasını sürdüren Ghebreyesus, koronavirüsün Çin’de ortaya çıkmasının tam 1 sene olduğunu söyledi.

Dünya yaklaşık 1 senedir bu salgınla başa çıkmak için uğraşıyor.

Koronavirüse karşı dünya ile dayanışma içinde hareket ettiklerini savunan Ghebreyesus, küresel dayanışmanın bu aşamada olması gerektiğini öne sürdü.

Sözlerini sürdüren Ghebreyesus, her gün yeni şeyler öğrendiklerini, zorlayıcı olsa dahi faydalı olabilecek bilgiler öğrendiklerini aksetti.

dso-salginin-sonu-yok-aciklamasi-001.jpg

Basın toplantılarını da takip eden basın mensuplarına teşekkür ederek, salgının el ele verildiği sürece üstesinden geleceklerini, bu salgınla birlik içinde mücadele edeceklerini ve küresel birlik içinde hareket edilmesi halinde salgının seyrini değiştirebileceklerini aktardı.

Salgının önüne geçmek için kişisel tedbirlerinde bir noktada önemli olduğu vurgulandı.

DAHA BÜYÜK SALGIN BİZİ BEKLİYOR

“Daha büyük salgın bizi bekliyor” diyen DSÖ Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, bilim alanında daha çok ilerlediklerini ve aşılar konusunda ileri bir aşamada olduklarını söyledi.

Koronavirüs salgınının şiddetini arttırdığını söyleyen Ryan, küresel olarak hızla yayıldığına değinerek, bu salgının devamının geleceğini, bulaşıcı oranının yüksek bir hastalık olduğunu dile getirdi.

dso-salginin-sonu-yok-aciklamasi-002.jpg

Virüsün bulaşıcı yanından çok öldürücü olduğunu ve pek çok insanın bu hastalıktan dolayı hayatını kaybettiğini ifade etti.

Bunun bir uyarı olduğunu söyleyerek, ileride daha büyük bir salgınla karşı karşıya olunacağını ve gelecekte olası salgınlara karşı önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.