Doğalgaz Faturalarına Salgın Sürecinde Taksit İmkânı! Kimler, Nasıl Faydalanabiliyor?

Doğalgaz Faturalarına Salgın Sürecinde Taksit İmkânı! Kimler, Nasıl Faydalanabiliyor?

Koronavirüs salgını sürecinde doğalgaz faturalarına taksit imkanı geldi. Bu imkandan kimler ne şekilde faydalanabiliyor? İşte detaylar...

Doğalgaz faturalarına salgın sürecinde taksit imkânı! Kimler, nasıl faydalanabiliyor?

Gaz ve Doğalgaz Dağıtım Şirketi, doğalgaz fatura borçları için taksit imkânı getirdi.

İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım Şirketi, Koronavirüs zamanında maddi imkânı yerinde olmayan kişilerin, doğalgaz fatura borçlarını taksit imkânı ile ödeyeceklerini açıkladı.

Doğalgaz borçlarını ödeyemeyenler, taksit imkanından faydalanabilecek.

İstanbul Belediyesi tarafından yapılan açıklamalara göre fatura borcunu ödeyemeyen kişiler, 10 taksit imkânı ile borçlarını ödeyebilecek.

Koronavirüs salgını sürecinde işsiz kalan, ekonomik olarak salgından etkilenen, asgari ücret ile geçinmeye çalışan kişilere doğalgaz faturalarını taksitle ödeme imkânı sağlanacak.

Fatura ödemede güçlük yaşayan ve gecikmiş faturalarını ödeyemeyen kişiler, toplu ödeme yerine taksitli ödeme imkanından faydalanabilecek.

dogalgaz-taksitli-odeme.jpg

10 Taksit İmkânı Sunuldu

10 Taksit imkânı sunuldu. İstanbul Gaz ve Doğal Gaz Dağıtım Şirketi gecikmiş fatura borçlarının 10 taksite kadar bölünerek, ödeneceğini açıkladı.

Peki ama bu kampanyadan kimler ne şekilde yararlanabilecek? Taksitli fatura ödemeye dair merak edilen her şey ve daha fazlası haberin devamında...

25 Aralık 2020 ve öncesine ait olan son ödeme tarihli faturalar, 1 Kasım 2020 öncesi olan ya da 1 adet ödenmemiş faturası bulunan aboneler dışında daha önce yapılandırmaya girmemiş, en az iki gecikmiş faturaya sahip olan aboneler, bu kampanyadan yararlanabilecek.

Ödemeler Nasıl ve Ne Şekilde Olacak? Nereden Yapılacak?

Ödemeler nasıl ve ne şekilde olacak? Nereden yapılacak? Kampanyadan yararlanmak isteyen aboneler, kredi kartı ile ödeme yapabilecek, kampanyaya giriş tarihlerine anapara gecikme bedelleri, vade farkı gözetmeden komisyon ya da ilave ücreti olmadan 10 taksit ile ödeyebilecek.

Kredi kartı olmayanlar ise bu kampanyadan nakit ödeme sistemi ile faydalanacak. Nakit olarak faturasını taksitlerle ödemek isteyen kişi, kampanyaya giriş tarihine kadarki gecikme bedelini peşinat dahilinde ödemek şartıyla, vade farkı olmaksızın 4 taksit halinde ödeyebilecek.

Başlatılan bu kampanya nereden ve nasıl yapılacak? Kampanyanın nereden ve nasıl yapılacağına dair detaylar...

Kişi işlemlerini, İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım Kurum veznesinden ya da www.internetsubesi.igdas.istanbul sitesinden ödemelerini gerçekleştirebilecek. Bunun dışında İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım Şirketi'nin işlem ve mobil noktalarından da ödeme gerçekleştirilebilecek.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.