Dikkat! Çin'den Türkiye'ye Siber Saldırı İnternetiniz Yavaşlayabilir.

Dikkat! Çin'den Türkiye'ye Siber Saldırı İnternetiniz Yavaşlayabilir.

Dikkat! Çin'den Türkiye'ye siber saldırı. İnternetiniz yavaşlayabilir. Son siber saldırı gece saatlerinden bu yana Çin'den Türkiye'ye yapılıyor.

Dikkat! Çin'den Türkiye'ye siber saldırı. İnternetiniz yavaşlayabilir. 
Son siber saldırı gece saatlerinden bu yana Çin'den Türkiye'ye yapılıyor.

ÇİN'DEN TÜRKİYE'YE YÖNELİK SİBER SALDIRI

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sanal alemdeki çekişmeler de sürüyor. Çin üzerinden dünyaya yayılan virüsün ardından, şimdi de Çin'den Türkiye'ye yönelik siber saldırı olduğu iddia edildi.

Sosyal medya üzerinden, internetindeki yavaşlama sonrası kısa bir araştırma yaptığını belirten kullanıcı, bu konuyla ilgili internet sitelerine baktığında, Çin üzerinden Türkiye'ye yönelik yoğun bir siber saldırı düzenlendiğini fark ettiğini duyurdu.

Dünya üzerindeki siber saldırıları, grafikler halinde gösteren internet sitesine göre, Çin üzerinden Türkiye'ye doğru 800'ün üzerinde siber saldırı yapılmış. Sadece Çin'den Türkiye'ye değil, çeşitli başka ülkelerden, farklı ülkelere yönelik siber saldırılar da yine söz konusu internet sitelerinde görülüyor.

siber-saldiri-001.jpg

"parsecuremap" adlı internet sitesinde, dünya üzerindeki siber saldırılar canlı olarak görülebiliyor. Haritada, hangi ülkeden hangi ülkeye doğru saldırılar var grafikler şeklinde bildiriliyor. Siber saldırılar, çok sayıda internet kullanıcısının, bir ülke veya bir bölgeye yönelik trafiği yoğunlaştırmasıyla, saldırılan bölgedeki internet ağında yavaşlamaya neden oluyor.

Sosyal medya kullanıcısı "İnternetimde 20:00'dan sonrasında epey bir sıkıntı yaşamaya başladım. sürekli anlık mini kesintiler, yurt dışına bağlanamama sorunlarıyla karşılaştım. parsecuremap, üzerinden bir kontrol ettiğimde, Çin'in şu anda Türkiye'ye siber saldırı yaptığı verilerine ulaştım" mesajını yazdı.

Paylaşım çok ilgi görmese de, siber saldırıyı kimler düzenledi, amaçları ne şu an için bilinmiyor.

SİBER SALDIRILAR ÇOĞALACAK

Siber saldırılar çoğalacak. Astroloji uzmanı Hande Kazanova da, 2021 yılında siber saldırıların çoğalacağını, bu yıl devlet kurumlarında siber güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiğini ifade etti. Yine bankalar ve diğer özel kurumların da saldırılara maruz kalabileceği Hande Kazanova tarafından bilgisi verilen konular arasında.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.