Devlet Bahçeli'den Karabağ'da Şuşa'ya 9 Derslikli Okul Önerisi

Devlet Bahçeli'den Karabağ'da Şuşa'ya 9 Derslikli Okul Önerisi

Devlet Bahçeli'den Karabağ'da Şuşa'ya 9 derslikli okul önerisi. Eğer müsaade olursa Ülkü Ocakları devreye girsin gecikmeden 30 Ocak'ta temelini atılsın.

Devlet Bahçeli'den Karabağ'da Şuşa'ya 9 derslikli okul önerisi. Eğer müsaade olursa Ülkü Ocakları devreye girsin gecikmeden 30 Ocak'ta temelini atılsın.

Azerbaycan 30 yıla yakın süredir Ermeni işgali olan Karabağ'ı, 27 Eylül'de başlayan harekatla işgalden kurtarıp, özgürlüğüne kavuşturdu. Karabağ'da hummalı bir göç başladı. Yeniden imar da buradaki Türk varlığı için son derece önemli.

susa-foto.jpgKARABAĞ'IN AZATLIĞI İÇİN BÜYÜK MÜCADELE

Milliyetçi Hareket Partisi de, işgal süreci boyunca Karabağ'ın azatlığı için büyük mücadeleler vermişti. Ve özgürlük gelince de yeniden yapılanma konusunda da elini taşın altına koyuyor. Açıklama Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'den geldi. 

BURADA YAŞAYACAK OLAN TÜRK ÇOCUKLARININ GELECEĞİ

Sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, eğitimin önemini vurguladı. Burada yaşayacak olan Türk Çocuklarının geleceğinin, bütün Türk dünyası için önemli olduğunun altını çizen Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, bunun herkesin manevi sorumluluğu olduğunu ifade etti.

susa-okul-aliyev-bahceli.jpgŞUŞA'YA 9 DERSLİKLİK BİR İLKOKUL

Onların geleceğinin ihmal edilemeyecek boyun borcumuz olduğunu savunan Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, eğer sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müsaadeleri olur ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de uygun bulursa, Ülkü Ocakları Şuşa'ya 9 dersliklik bir ilkokul yapmak hedefimizdir değerlendirmesi yaptı.

ulku-ocaklari-genel-merkezi.jpgBunun için 30 Ocak tarihine vurgu yapan Ankara'daki Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, 30 Ocak 1920 tarihinde Azerbaycan Milli marşının kabul edildiğini hatırlattı.

uzeyir-hacibeyli.jpegŞUŞALI MÜZİSYEN ÜZEYİR HACIBEYLİ

Milli marşın, Azerbaycan Türkü Şuşalı müzisyen Üzeyir Hacıbeyli tarafından Milli marşından bestelendiğini de belirten Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, yapılacak ilkokula da onun adı verilsin önerisini dile getirdi.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.