Devlet Bahçeli: ‘Twitter Boğaziçi Eylemine Karşı Yaptığım Paylaşıma Sansür Koydu, Demek ki Doğru Yoldayım!’

Devlet Bahçeli: ‘Twitter Boğaziçi Eylemine Karşı Yaptığım Paylaşıma Sansür Koydu, Demek ki Doğru Yoldayım!’

MHP Grup Toplantısı’nda açıklamada bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan eylem olaylarına değindi. İşte detaylar...

Devlet Bahçeli: ‘Twitter Boğaziçi eylemine karşı yaptığım paylaşıma sansür koydu, demek ki doğru yoldayım!’ MHP grup toplantısı’nda açıklamada bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan eylem olaylarına değinerek, eyleme kalkışan kişilerin öğrenci olmadığını dile getirdi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayıp birçok ile sıçrayan Boğaziçi eylemlerine değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, annelere seslenerek çocuklarına sahip çıkmaları gerektiğini, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun güvenilmez biri olduğunu söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde fitne düzeneği kurduklarını, devlet ve öğrenciyi karşı karşıya getirdiklerini, bu kişilerin terörle bağlantılı kişiler olduğunu, HDP’nin öğrencileri kışkırtıp, meydanlara topladığını aksetti.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya değinen Bahçeli, eylemde bulunan çoğu kişinin öğrenci olmadığını, sorunun Melih Bulu olmadığını, sadece bahane göstererek Türkiye’yi karıştırmak istediklerini ifade etti.

Kayyum rektörün bahane olarak ortaya atıldığını, amaçlarının Türkiye’yi bölüp devlet ile öğrenciyi karşı karşıya getirmek olduğunu söyledi.

devlet-bahceli-aciklama.jpg

‘ABD ve Dış Ülkelerin Yorumları Küstahça’

‘ABD ve dış ülkelerin yorumu küstahça’ diyen Devlet Bahçeli, herkesin kendi ülkesi ile ilgilenmesi gerektiğini, kendi ülkelerinde birçok olayın yaşandığını, Türkiye’nin iç işlerine karışmanın kimsenin haddi olmadığını söyledi.

Eylemde bulunan kişilerin Türkiye’nin karışması için kaosa yaratmaya çalıştıklarını, Amerika Birleşik Devletleri’nin ve diğer dış ülkelerin buna karışmasını küstahça olarak yorumlayan Bahçeli, ABD Dış İşlerin Bakanlığının yaptığı yoruma değinerek, Türkiye’de yaşanan olaylardan endişe duymasının çelişki yumağı olduğunu aksetti.

Kendi ülkelerinde var olan karışıklıkların üstesinden gelinmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, ‘herkes kendi önünde yemeli, kendi söküğünü dikmeli, kimse bize demokrasi dersi veremez. Müslüman Türk milleti bu zokayı yutmaz, tuzağa düşmez, biz teröristlere yükleniyoruz. Demokrasiden, haktan, hukuktan, özgürlükten bahsedenler bunlara kast ediyorlar.’ diyerek eylemde bulunan kişilerin öğrenci değil terörist olduğunun altını çizdi.

Twitter’ın yaptığı bir paylaşımına kısıtlama getirdiğini söyleyerek ‘demek ki doğru yoldayız. Bu yoldan dönmeyeceğim. Bu kişilere boyun eğmeyeceğiz. Sırtarını zalimlere, karanlık kişilere dayayanlar evlat değil başı ezilmesi gereken yılandır.’ diyen Bahçeli, teröristlerin başının kısa sürede ezilmesi gerektiğini, her gün korkakça yaşamaktansa bir gün kahramanca savaşılması gerektiğini dile getirdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.