DEAŞ Yenilgiye Doymuyor; Yeni Oyununa Başladı

DEAŞ Yenilgiye Doymuyor; Yeni Oyununa Başladı

DEAŞ yenilgiye doymuyor; yeni oyununa başladı. Teröristlerden temizlenen bölgede tekrar çatışmalar başladı. Bölge halkı tedirginlik yaşıyor...

DEAŞ yenilgiye doymuyor; yeni oyununa başladı. 

DEAŞ’a karşı Irak'ta zafer kazanılmış ve üzerinden 3 yıl geçmiştir. Buna rağmen DEAŞ’lı teröristler eylemlerine devam etmektedir. Bölge halkı endişeli…

DEAŞ, Diyala, Musul ve Salahaddin’de saldırılar düzenlemeye devam ediyor. Özellikle Kerkük bölgesinde saldırıların artmasının ardından, bölgede yaşayan halk bu durumdan tedirgin.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Kerkük Valisi Rakan Said, teröristlerin bölgede eylem yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Küçük gruplar halinde saldırıların sürdüğünü dile getiren Said, zafer kaybeden DEAŞ’ın, bu yüzden Kerkük’te güvenlik güçlerini hedef aldığını söylüyor.

3 yıl önce zafer kaybetmesi ile eski gücünün olmadığını, bundan dolayı gücünü gösterebilmek için saldırılar gerçekleştirdiklerini söylüyor.

deas-iraka-saldirdi.jpeg

BÖLGE TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN TEMİZLENMİŞTİ

Konuyla alakalı başka bir açıklama da Emekli Albay Hadi Bekir’den geldi. Kırsal kesimlerde Terör saldırılarının arttığını söyleyerek 3 yıl önce DEAŞ'ın kaybettiği zafere değindi.

Sözlerine devam eden Bekir, koalisyon güçlerinin çalışmaları neticesinde iHA’ların yaptığı gözlem görevini açıkladı. Bu güçlerin geri çekilmesi sonucu istihbaratta boşluk oluştuğunu söyledi.

deas-iraka-saldirdi-001.jpg

Operasyon bilgilerinin basına sızdırılmaması gerektiğine dikkat çeken Bekir, teröristlerin operasyonla alakalı bilgileri kolaylıkla bu sayede öğrendiklerini söylüyor.

Operasyon bilgilerinin basına sızdığını, böylece teröristlerin konudan alakadar olduklarını dile getirdi.

Saldırıların daha çok Salahaddin, Diyala ve Kerkük bölgelerinde olduğunu, bundan dolayı Irak güçlerinin bu bölgeleri kontrol etmesi gerektiğinin altını çizdi.

DEAŞ ve güvenlik güçleri arasında daha önceden çatışmanın yaşandığını ve teröristlerin köyleri sığınak olarak kullandığını aktardı.

3 yıl önce Irak, DEAŞ’tan temizlenmiş fakat terör saldırıları hala devam ediyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.