Davutoğlu: HDP’nin Kapatılması Oy Vereni Cezalandırır!

Davutoğlu: HDP’nin Kapatılması Oy Vereni Cezalandırır!

Davutoğlu: HDP’nin kapatılması oy vereni cezalandırır! Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “HDP kapatılmalıdır” önerisini değerlendirdi. Davutoğlu, “parti kapatmak seçmeni cezalandırmaktır” dedi.

Davutoğlu: HDP’nin kapatılması oy vereni cezalandırır!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “HDP kapatılmalıdır” önerisini değerlendirdi. Davutoğlu, “parti kapatmak seçmeni cezalandırmaktır” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. İki liderin baş başa gerçekleşen görüşmesinin ardından beraber basına açıklama yaptılar.

ahmet-davutoglu-temel-karamollaoglu.jpg

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na geçtiğimiz günlerde HDP’nin kapatılması gerektiğini dile getiren MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamaları soruldu.

“PARTİ KAPATMAK SEÇMENİ CEZALANDIRIR”

Ahmet Davutoğlu, demokrasilerle parti kapatma usulünün yanlış olduğunun altını çizerken, HDP’nin de buna dahil olduğunu belirtti.

Parti kapatmanın doğru bir yöntem olmadığını savunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “bir partiyi kapattığınız zaman yalnızca o partideki yöneticilere değil, o partiye oy veren seçmenleri de cezalandırmış olursunuz” dedi.

davutoglu-parti-kapatma.jpg

Geçmişi hatırlatarak sözlerine devam eden Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da geçmiş yıllarda parti kapatmaya karşı çalışmalar yapan bir anlayışa sahip olduğunu ifade etti.

“SİYASİ PARTİLERLE MÜCADELE SİYASİ ALANDA YAPILMALI”

Ahmet Davutoğlu, terör örgütleriyle mücadele edilecek alanın güvenlik olduğunu belirtirken, “biz siyasi partilerle mücadeleyi siyasi alanda yaparız, hakkını da veririz” dedi.

Davutoğlu, “Türkiye’deki belli bölgeler ve kesimlerde yaşayan vatandaşların bir şekilde oyunu verdiği siyasi partiyi kapatmaya kalkmak herhangi bir biçimde yol kat edilmesine neden olmaz, aksine terör örgütlerinin ve geniş kitlelerin daha çok propaganda yapmasına açık hale gelir” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.