Daha Sağlıklı Yarınlar İçin Çalışma Saatlerinde Genelge!

Daha Sağlıklı Yarınlar İçin Çalışma Saatlerinde Genelge!

Daha sağlıklı yarınlar için İçişleri Bakanlığı çalışma saatlerini baz alarak genelge yayınladı. Genelge 81 ilin valiliğine ulaştı.

Daha sağlıklı yarınlar için İçişleri Bakanlığı genelge yayınladı. İçişleri Bakanlığı, 'İş Yerlerinin Çalışma Saatleri' konulu genelgeyi 81 ilin valiliğine gönderdi. Ayrıca kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mart günü kısıtlamaların esnetildiğini açıklamıştı. 81 ilin valiliğine bir genelge gönderen İçişleri Bakanlığı, kontrollü normalleşme süreci için önlem almaya yöneldi. Bakanlık 81 ilin valiliğine 'İş Yerlerinin Çalışma Saatleri' konulu genelge gönderdi.

Koronavirüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla İçişleri Bakanlığı düğmeye bastı. Bakanlık, iş yerlerinin açılış ve kapanış saatlerine sınırlamalar getirildiği söyledi. Böylece vaka sayılarının kontrol altına alınacağını belirtti. İçişleri Bakanlığı kademeli normalleşme süreci dışında tedbirlerin alınması gerektiğini aksetti. Türkiye'nin 4 kategoriye bölündüğünü, yerinde kararın bu hususta alındığını açıkladı. 

daha-saglikli-yarinlar-icin-calisma-saatlerinde-genelge.jpg

Daha Sağlıklı Yarınlar İçin Bakanlık, 81 İle Genelge Gönderdi

Daha sağlıklı yarınlar için Bakanlık, 81 ile genelge gönderdi. Bu genelgeye göre önceden belirlenmiş olan açılış-kapanış saatleri tekrar gözden geçirilecek. Kuaför, bakkal, market ve manav gibi işletmelerin açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olacak. Ayrıca il bazında alınan kararlar neticesinde bu tür işletmelerin açılış ve kapanış saati belli olacak. 

Ayrıca kaymakam ve vali tarafından belirtilen kurallar çerçevesinde Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. İçişleri Bakanlığı, bu hususta koronavirüs salgınının önüne geçileceğini söyledi. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.