Cumhurbaşkanı'nın Yeni Yıl Mesajında Yardım Ve Destek Açıklaması!

Cumhurbaşkanı'nın Yeni Yıl Mesajında Yardım Ve Destek Açıklaması!

Cumhurbaşkanı'nın yeni yıl mesajında yardım ve destek açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajında salgın yardımlarına dair neler var?

Cumhurbaşkanı'nın yeni yıl mesajında yardım ve destek açıklaması! 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajında salgın yardımlarına dair neler var?

2020 Yılı sona ererken, siyaset dünyasından da yeni yıla dair mesajlar gecikmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajında salgın sürecindeki kısıtlamalara dair yardımlar ve desteklerin devam edeceğini vurguladı, Türkiye'nin içinden geçtiği beka sürecine dair de açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akdeniz'deki sondaj çalışmalarının da, terörle mücadelenin de, dış politikadaki tavizsiz ilerleyişin de süreceğinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılı kutladığı mesajında, Türkiye'nin siyasi yol haritasına dair ip uçları da verdi.

erdogan-yeni-yil.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni yılı kutladığı yılbaşı mesajında en dikkat çekennokta şühesiz reformlara dair kullandığı cümlelerdi. Yeni yılın reform yılı olacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2021 yılı içerisinde, reform programını sunacaklarının duyurusunu yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle ekonomi, demokrasi ile hak ve özgürlükler alanında atılacak adımların hazırlığı içinde olduklarını vurgulayarak, kapsamlı bir reform programını açıklayacaklarını, bunu da çok kısa sürede tamamlamak üzere olduklarını ifade etti.

EKONOMİYE DAİR DE ÖNEMLİ İFADELER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılı kutladığı mesajda, ekonomiye dair de önemli ifadeler kullandı. Özellikle 1 yıldır dünyayı, Mart ayından bu yana da ülkemizi etkileyen koronavirüs salgını sürecinde alınan önlemler sonucunda, mağdur olan, iş yerini kapatmak zorunda kalan, iş yerinden alacağını alamayan, iş yeri kapananlar için de mevcut yardım ve desteklerin devam edeceğini, bunun yanında yeni destek paketlerinin de açıklanacağını ifade etti. 

Diğer ülkelerle kıyaslandığında, 45,5 Milyar liralık bir destekle, salgın sürecinde vatandaşı yalnız bırakmadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugüne verilen yardımların, Türkiye'nin milli gelirinin yüzde 10'u oranına ulaştığının altını çizdi. Sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmeyi de sürdüreceklerini bir kez daha vurguladı. Reformların nasıl olacağına ilişkin de yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajında yer aldı.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE YÜZDE 6.7'LİK BÜYÜME

Üçüncü çeyrekte yüzde 6.7'lik büyüme gerçekleştiğini bir kez daha hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu büyümenin gösterilen çaba ve çalışmadan kaynaklandığını ifade ederek, "potansiyelimizin daha güçlü olduğunun bilincindeyiz, reformlarla bu oranı çok daha yukarı çıkaracağız" değerlendirmesinde bulundu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki haklarımızdan da, dış politikadaki dik duruştan da vazgeçmeyeceğimiz konusunda da bir kez daha görüş beyan etti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.