Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uyarıları Sonuç Gösteriyor… Bir Sosyal Medya Şirketi Daha Türkiye’ye Temsilci Atayacak…!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uyarıları Sonuç Gösteriyor… Bir Sosyal Medya Şirketi Daha Türkiye’ye Temsilci Atayacak…!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarıları sonuç gösteriyor… Bir sosyal medya şirketi daha Türkiye’ye temsilci atayacak…! Hangi şirket temsilci atıyor? Detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarıları sonuç gösteriyor… Bir sosyal medya şirketi daha Türkiye’ye temsilci atayacak…! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyarı yapmasının ardından sosyal medya devleri geri adım atmaya başladı.

Türkiye’ye temsilci atamayı kabul eden şirket kim? Yotube ve VK’nin ardından, Türkiye’ye hangi şirket temsilci atayacak? Merak edilen her şey haberin detaylarında…

tiktok-temsilci-atiyor.jpg

YouTube ve VK'nin ardından Tiktok'ta Türkiye'ye temsilde atacağını duyurdu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, TikTok’un Türkiye'ye temsilci atacağını açıkladı.

YouTube ve VK'nin ardından Tiktok’un da Türkiye'ye temsilci atayacağını açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından paylaşım yaparak diğer sosyal ağ sağlayıcılarının da temsilcisini bildirmeleri gerektiğini dile getirdi.

tiktok-temsilci-atiyor-001.jpg

REKLAM ALAMAMA KORKUSU İLE TEMSİLCİ ATAMAYA BAŞLIYORLAR

Reklam alamama korkusu ile temsilci atamaya başlıyorlar. 1,6 milyar dolara ABD merkezli Google şirketi tarafından satın alınan YouTube’un artık Türkiye'de temsilcisi olacak.

İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanun (5651) kapsamında karar alınarak YouTube Türkiye'ye temsilci atacağına açıkladı.

tiktok-temsilci-atiyor-002.jpg

Geçtiğimiz günlerde, temsilci bildiriminde bulunmayanlara ceza veren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bu süreçte Facebook, Instagram, Periscope, Youtube, Pinterest, Dailymotion ve LinkedIn gibi şirketlere para cezası verdiğini açıkladı.

Yasa gereği alınan karar neticesinde bu şirketlere 30 gün daha mühlet tanındı. Fakat 30 gün sonunda yasal düzenin yerine getirilmediği için bu şirketlere 30'ar milyon lira idari para cezası kesildi.

Türkiye'ye temsilci atamayan şirketler, Türkiye'den reklam alamayacak.

YASAL ÇERÇEVEDE HAREKET EDİLİYOR...!

Yasal çerçevede hareket ediliyor…! Sosyal medya devlerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şirketlerin hukukun üstünde olmadığını, sosyal medya şirketlerinin Türkiye'de temsilci bulundurma zorunluluğu getirildiğini, aksi takdirde Türkiye'de bulunan vatandaşların haklarını korumaya devam edeceklerini bildirerek, bu şirketlerin Türkiye'den reklam alamayacağını öne sürdü.

tiktok-temsilci-atiyor-003.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de temsilci bulundurmayan şirketlerin artık Türkiye’den reklam alamayacağını açıkladı.

Hukuksal çerçevede hareket ettiklerini söyleyen Erdoğan, Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğunun geldiğini, aksi taktirde para ve idari cezaya çarptırılacaklarını ifade etti.

tiktok-temsilci-atiyor.webp

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.