Cumhurbaşkanı Erdoğan; 3 Bin 603 Kişinin Ataması Yapıldı! El Ele Mücadeleye Devam!

Cumhurbaşkanı Erdoğan; 3 Bin 603 Kişinin Ataması Yapıldı! El Ele Mücadeleye Devam!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, atama töreninde birçok konuya değindi. Bakın neler söyledi? İşte haberin detayları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 bin 603 kişinin atamasını yapmak için Sosyal Atama Törenine katıldı. Konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu atamanın hayırlara vesile olması gerektiğini söyleyerek, görev yerlerinde hepsine başarılar diledi.

Devlet korumasındaki çocukların iyi barınma ortamına sahip olmadıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukların barınma sistemini değiştirdiklerini, barınma sistemini mahalleye çektiklerini, çocukların aile ortamında yetişeceğini aktardı.

Ailelere destek vermek suretiyle çocukların anne, baba ve yakınları ile yaşayarak, devlet desteğinden faydalandığını açıkladı.

Bunun dışında koruyucu aile sistemiyle 7 bin 864 çocuğun evlatlık alındığını ve bu çocukların koruyucu ailelerin yanında eğitimine devam ettiğine değinerek, kimsesiz çocukları evlat edinen ailelere teşekkür etti.

Devlet korumasındaki çocukların oranın açıklayan Erdoğan, bu sayının 55 bini aştığını, birçok çocuğu kamuya yerleştirdiklerini, destek ve koruyucu aile gibi uygulamaları yaygınlaştırarak çocuğun aileden kopmaması ve toplumdan uzaklaşmaması için çalıştıklarını açıkladı.

erdogan-aciklama.jpg

‘58 Bin 319 Engelli Vatandaş Kamuya Atandı!’

‘58 bin 319 engelli vatandaş kamuya atandı. Ülkemizde yıllarca bu konuda doğru politikalar geliştirilemedi.’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli bireylerin izole edildiğini, bundan dolayı bu konu üzerinde durduklarını, engelli bireyleri topluma kazandırmak için birçok faaliyet geliştirdiklerini ifade etti.

Sözlerine devam eden Erdoğan, engelliler kanununu çıkardıklarını, bu sayede engellilerin günlük hayatını idame ettirmek için bakım hizmeti sunmaya, bakımlarına destek olmak için çalışmalar başlattıklarına değindi.

Erdoğan, ‘sağlık hizmetleri, genel sağlık sigortası kapsamında sağlanıyor. Engelli ve yaşlıların sosyal hayata kazandırılması için düzenlemeler yaptık, istihdam için adımlar attık. Merkezi yerleştirmeye dayalı sistem kurduk. 58 bin 319 engelli bireyi memur olarak kamuya atadık. Kamudaki engelli kontenjanı yüzde 82 seviyesine çıktı. Her konuda engellilere pozitif ayrımcılık sağladık. Engebelilerin yanında olmaya var gücümüzle devam edeceğiz.’ dedi.

erdogan-aciklama-001.jpg

Pandemi Sürecinde Her Vatandaşımızın Yanındayız

Pandemi sürecinde her vatandaşımızın yanındayız. Şehitler ve yakınları hakkında açıklamada bulunan Erdoğan, ‘Şehitlerin kalbimizde ayrı bir yeri var. Şehit yakınları, gazilerimiz, başımızın tacı. Geçmişten bugüne devlet bu insanlara sahip çıktı. Bizde hükümete geldikten sonra şehit yakınlarının üzerine titredik. Hak ve imkanlarını genişlettik. Sağlıktan maaşa her alanda destek olduk. 6 bin 315 istihdam edilenlerin sayısı 45 bine yaklaştı.

Ne yaparsak yapalım şehit ve gazilerin hakkın ödenmez. Bununla birlikte tüm imkanları şehit ve gazilerin emirlerine sunuyoruz. Tüm şehitlere Allahtan rahmet diliyorum.’ dedi.

Sözlerine devam eden Erdoğan, ‘Türkiye’nin sahip olduğu alt yapı gücü ortaya çıktı. Pandemi döneminde sağlık alt yapı gücüde kendini gösterdi. Salgın döneminde verilen destekler ile ülkemiz ayakta kaldı. Dünyada en gelişmiş ülkeler aşı bulamıyor. Türkiye aşı konusunda attığı adımlar ve yaptığı ödemeliler ile iyi bir seviyede. İlk etapta 50 milyon doz aşı gelecek. Aşılama çalışmaları devam ediyor. Ülke olarak sıkıntıları geride bırakıyoruz. Her vatandaşın yanındayız.’ diyerek sözlerine son verdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.