Cumhurbaşkanı Duyurdu Bakanlık Harekete Geçti!

Cumhurbaşkanı Duyurdu Bakanlık Harekete Geçti!

Cumhurbaşkanı duyurdu Bakanlık harekete geçti! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası duyurduğu kira düzenlemesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Konuya ilişkin 81 İl’in Valiliği'ne genelge gönderildi.

Cumhurbaşkanı duyurdu Bakanlık harekete geçti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası duyurduğu kira düzenlemesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Konuya ilişkin 81 İl’in Valiliği'ne genelge gönderildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüs salgınının sebep olduğu düzenlemelere ilişkin iş yerlerinin, yerel yönetimlerin sahip olduğu taşınmazlara ilişkin kira ve benzeri düzenlemelerle ilgili yayınladıkları genelgeyi 81 ilin Valiliğine gönderdiğini duyurdu.

murat-kurum-twitter.png

Sosyal Medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla harekete geçtiklerini duyurdu. Kurum, koronavirüs salgınının neden olduğu yeni düzenlemelerin yerel yönetimler ve esnafların üzerindeki olumsuz etkisini hatırlattı. Kurum, yapacakları değerlendirmelere göre faaliyetleri azalan iş yerlerinin bahsi edilen bedeller kapsamında indirimden yahut ödeme ertelemesinden faydalanacağını duyurdu.

Bakan Kurum verdiği bilgide, Faaliyette bulunamayan veya faaliyeti durdurulan iş yerlerinden, işletmelerden bahsi geçen süre zarfında sözü verilen bedeller tahsil edilmeyeceğini, mevcut sözleşmelerinin süresi uzatılabileceğini ya da karışlıklı olarak feshedilebileceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada faaliyette bulunamayan veya faaliyeti durdurulan işletmelere verdikleri sözün bu genelge ile bildirildiğini, daha önce bahsi edilen ödemelerle ilgili peşin ödeme yapan iş yerlerinin de bu genelgeden faydalanabileceğini ifade etti.

PEŞİN ÖDEME YAPANLAR DA FAYDALANABİLECEK

Bakan Kurum, “peşin ödeme yaptığı halde zarar uğrayan, işini kaybeden, ekonomik sıkıntıda olan iş yerleri de salgın sürecinde gereken erteleme, süre uzatımı ve indirimden faydalanabilecektir.” Dedi.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.