Cumhurbaşkanı AB Liderler Zirvesini değerlendirdi…

Cumhurbaşkanı AB Liderler Zirvesini değerlendirdi…

Cumhurbaşkanı AB Liderler Zirvesini değerlendirdi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB liderler zirvesinden ülkeye yönelik bir yaptırım kararı çıkmamasını yorumladı. Erdoğan, “Aklı selim ülkeler oyunu boşa çıkardı” dedi…

Cumhurbaşkanı AB Liderler Zirvesini değerlendirdi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB liderler zirvesinden ülkeye yönelik bir yaptırım kararı çıkmamasını yorumladı. Erdoğan, “Aklı selim ülkeler oyunu boşa çıkardı” dedi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı’na 10-11 tarihlerinde yapılan AB liderler zirvesi hakkındaki düşünceleri soruldu.

Erdoğan özellikle Yunanistan, Avusturya ve Fransa gibi ülkelerin büyük baskı yapmasına rağmen Türkiye’ye bir yaptırım uygulanmadığını dile getirdi ve bu ülkelerin beklentilerinin cevabının liderler zirvesinden çıkmadığını ifade etti.

Bu ülkelerin taleplerinin haklı olmadığını vurgulayan Erdoğan, “Onların beklentileri bizim haklılığımızı ortaya koyan sürecin tam aksiydi, Doğu Akdeniz’de meydana gelen gelişmelerle birlikte bizim olumlu yaklaşımlarımız onların beklentilerini boşa çıkardı” dedi.

Aklıselim ülkelerin olumlu tavır ortaya koyduğunu dile getiren Erdoğan, Mart zirvesine yapılan hazırlıktan da bir şey çıkmayacağını belirtirken, AB’nin Türkiye’ye vermesi gereken çok hak olduğunun da altını çizdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.