Covid-19’a Karşı İngiltere’de Kademeli Olarak Aşılama Çalışmaları Başlayacak

Covid-19’a Karşı İngiltere’de Kademeli Olarak Aşılama Çalışmaları Başlayacak

Covid-19’a karşı İngiltere’de kademeli olarak aşılama çalışmaları başlayacak. Alman biyoteknoloji firması olan BioNTech’in, Pfizer ilaç şirketi ile geliştirdiği Covid-19 aşısının İngiltere’de kullanımına izin verildi.

Covid-19’a karşı İngiltere’de kademeli olarak aşılama çalışmaları başlayacak.

Alman biyoteknoloji firması olan BioNTech’in, Pfizer ilaç şirketi ile geliştirdiği Covid-19 aşısının İngiltere’de kullanımına izin verildi.

Türk bilim adamı Prof. Dr. Uğur Şahin’in ortak olduğu Alman biyoteknoloji firması olan BioNTech’in, Pfizer ile ortak geliştirdiği Covid-19 aşısı İngiltere’de gelecek hafta uygulanmaya başlanacak.

İngiltere Sağlık Bakanlığı, aşılama çalışmalarında önceliğin sağlık çalışanları, kronik rahatsızlığı bulunanlar, yaşlı ve bakıma muhtaç insanlar olduğunu bildirerek aşılama çalışmasının kademeli olarak yapılacağını söyledi.

Aşılama çalışması ile ilgili İngiltere Başbakanı Boris Johnson, gelecek haftaya aşılama çalışmaların kademeli olarak başlayacağını duyurdu.

Medya Başkent’in araştırmalarına göre İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock ise aşının onaylanmasından mutluluk duyduğunu söyleyerek, aşının kullanıma sunulmasına dair gerekli izinlerin verildiğini ve sabırsızlıkla aşıyı beklediğini, aşılama çalışmaları için aşı merkezlerinin kurulmaya başlandığını ifade etti.

İngiltere’de aşının ücretsiz olacağına dairde söylentiler mevcut.

Aşılama çalışmalarında ise karışıklık olmaması için İngilizlerin, sağlık merkezlerinden alacakları kâğıtta hangi tarihte aşı olacakları kayıta geçecektir.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.