Çin Aşısından Müjdeli Haber!

Çin Aşısından Müjdeli Haber!

Çin aşısından müjdeli haber! Faz-3 denemeleri süren ve Endonezya tarafından satın alınan Çin aşısı "SinoVac" hakkında sevindirici haber geldi. Endonezya, "SinoVac" aşısının yüzde 97 oranında koruma sağladığını söyledi.

Çin aşısından müjdeli haber! 

Faz-3 denemeleri süren ve Endonezya tarafından satın alınan Çin aşısı "SinoVac" hakkında sevindirici haber geldi. Endonezya, "SinoVac" aşısının yüzde 97 oranında koruma sağladığını söyledi.

Endonezya’da yaşayan bir uzman, "SinoVac" aşısının olumlu sonuçlar doğurduğunu söylüyor.

cin-asisindan-mujdeli-haber-003.jpg

Türkiye Faz-3 denemesini tamamlamayan "SinoVac" aşısından 50 milyon doz sipariş vermiştir. 11 Aralık’tan sonra ülkede olacağı bildirilen aşı Endonezya'da, Faz-3 denemelerinden olumlu sonuç aldı. Endonezya, aşı üzerinde yaptığı deneylerle ile alakalı olarak, aşını yüzde 97 koruma sağladığını söyledi.

cin-asisindan-mujdeli-haber.webp

Aşının evre 3’te olduğunu söyleyen, halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, yaklaşık 30 bin gönüllünün aşılandığını ve bu aşılama çalışmasından geçen insanların, gözlemciler tarafından izlendiğini dile getirdi.

cin-asisindan-mujdeli-haber.jpg

Endonezya, aşının etkinlik oranının yüzde 97 olduğunu açıkladı.

Türkiye ise faz-3 denemelerinin olumlu sonuç vermesinin ardından aşılama çalışmalarına başlayacaklarını bildirirken, olumsuz herhangi bir durumda ise aşı iadesi yapacaklarını söylüyor.

Prof. Dr. Saltık, Türkiye’nin aşı konusunda geç kaldığını, Çin’den alınan 50 milyon doz aşının yeterli olmayacağını, toplamda 140 milyon doz aşıya gereksinim olduğunu çünkü 20 milyon nüfusun genç nüfus olduğunu ve aşılanmayacağını ancak 70 milyon aşılanırsa salgının duracağını, bunun için de tüm umudun yerli aşı olduğunu söylüyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.