Çiftçilerin Borçları Acilen Yapılandırılsın!

Çiftçilerin Borçları Acilen Yapılandırılsın!

Çiftçilerin borçları acilen yapılandırılsın! Çiftçilerin Ziraat Bankası borçları pandemi döneminde ödenemez duruma geldi. MHP'li vekil TBMM'de dile getirdi.

Çiftçilerin borçları acilen yapılandırılsın! 
Çiftçilerin Ziraat Bankası borçları pandemi döneminde ödenemez duruma geldi. MHP'li vekil TBMM'de dile getirdi.

Çiftçiler, salgın döneminde icra ve hacizle pençeleşiyorken, üzerlerindeki en büyük yük ise Ziraat Bankasına olan borçları. Ziraat Bankası çiftçileri salgın döneminde de ödeme yapmaları noktasında telefonla ararken, çiftçi çıkış yolu bulmaya çalışıyor.

2020/12/18/baki-simsek.jpg

TBMM Genel Kurulunda, konuyla ilgili söz talep eden MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'e, oturuma başkanlık eden TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç tarafından yerinden konuşması için söz verildi. Mikrofonu açılan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek çiftçilerin sorunlarıyla ilgili konuştu.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNİN BAŞINDA BERİ DİLE GETİRİYORUZ

Bütçe görüşmelerinin başında beri dile getiriyoruz, çiftçi borçlarıyla ilgili borç erteleme yapılması; özellikle, Tarım Kredi ve Ziraat Bankası borçlarının mutlaka yapılandırılması gerektiğini defalarca dile getirmemize rağmen bugüne kadar bu konuda bir çalışma olmadı. Ben, çiftçilerimiz adına mutlaka bu borç yapılandırılmasının, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi borçlarının bu kapsama mutlaka alınması gerektiğini düşünüyorum.

HÜKÜMET BİRÇOK KONUDA YAPILANDIRMA YAPTI

Hükümet birçok konuda yapılandırma yaptı. Bir de emekli olmak isteyen vatandaşlarımız, borçlarını yapılandırdılar ama bankalar geçmiş dönemlerde emekli olacak vatandaşları, borç yapılandırması yapanları emekli ederek kredi verip maaşından ödenmek kaydıyla bir hak tanıyorlardı. Şu anda o, kapsama alınmadı. Bu konuda da bankaların emeklilik hakkı kazanan vatandaşlarımıza kredi vererek bu borçlarını ödemesini ve emekli olmasını sağlamalarını talep ediyor, saygılar sunuyorum.

Baki Şimşek'in konuşmasının ardından, MHP ve AK PARTİ sıralarından alkışlar geldi. Çiftçiler uzun süredir borçların yapılandırılması ya da en azından içinden geçilen ve salgın önlemlerinin en ağır şekilde uygulandığı bu dönemde icra yaptırımlarının durdurulmasını bekliyor. Bu konuşmanın ardından çiftçi borçları konusunda bir gelişme olacak mı dört gözle bekleniyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.