CHP’li Vekil Adaleti Parayla Satın Almaya Kararlı… Pınar Gültekin’in Babası Anlatıyor…

CHP’li Vekil Adaleti Parayla Satın Almaya Kararlı… Pınar Gültekin’in Babası Anlatıyor…

CHP’li vekil adaleti parayla satın almaya kararlı… Pınar Gültekin’in babası anlatıyor… CHP'li vekilin, cinayet davası için gösterdiği olumsuz çaba...

CHP’li vekil adaleti parayla satın almaya kararlı… Pınar Gültekin’in babası anlatıyor…

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, kendisini davadan vazgeçmesi için arayan CHP’li Milletvekilinin kimliğini açıkladı.

Sıddık Gültekin, kendisini CHP'li Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in aradığını ve katil Cemal Metin Avcı davasından vazgeçmesi gerektiğini söylemiş.

pinar-gultekin-davasi.jpg

Sözlerine devam eden acılı baba, Girgin ile telefonda 1.5 - 2 dakika konuştuklarını anlattı.

Baba Gültekin, kendisini arayıp davadan vazgeçmesini söyleyen kişinin CHP Muğla Milletvekilinin Süleyman Girgin olduğunu açıkladı.

Acılı baba, Girgin’in taziye dileğinde bulunduğunu, ardından davadan vazgeçmesi gerektiğini söylediğini açıkladı.

CEMAL METİN AVCI’NIN ANNESİ CHP TEŞKİLATINDA; BAKIN TESADÜFE…

Cemal Metin Avcı’nın annesi CHP teşkilatında; bakın tesadüfe… Acılı baba, katil Cemal Metin Avcı'nın annesinin CHP Muğla Teşkilatı'nda önemli bir isim olduğunu dile getirdi.

Sıddık Gültekin basın mensuplarına açıklamada bulunarak; taziye dileklerinden sonra, davadan vazgeçmesi konusunda baskı yapıldığını, kamu davasının devam edeceğinin söylendiğini açıkladı.

Katil Cemal Metin Avcı'nın annesinin CHP ilçe başkanlığında olduğunu söyleyen baba, söylediklerinin doğru olduğunu, aksinin ispatı durumunda canına kıyacağını söyledi.

pinar-gultekin-davasi-002.jpg

Bu teklif karşısında konuşmaya devam etmeyerek telefonu kapattığını söyleyen baba Gültekin, taziye bittikten 20 gün sonra CHP ilçe başkanı Aydın Sadık’ın akrabalarını ve arkadaşlarını devreye soktuğunu, böyle bir duruma ilk inanamadığı söylüyor.

Para karşılığı davadan vazgeçilmesi için baskı uygulandığı anlatan acılı baba, kızına iftiralar atıldığını, bu davanın peşinde olacağını dile getirdi.

“DAVANIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM, BENİM ARKAMDA’DA TÜRKİYE VAR”

“Davanın sonuna kadar arkasındayım, benim arkamda ’da Türkiye var” diyen acılı baba, yalan söylemediğini, siyasi çıkarı olmadığını aksederek, kendi derdi ve sıkıntılarının olduğunu, hiçbir siyasi partiye üye olmadığını, parti üzerinden değil kişiler üzerinden konuştuğunu dile getirdi.

4 ocak günün açıklama yapacağını ancak yalan haberlere tahammül edemediğini aksetti.

Daha sonra Veli Ağbaba ve Özgür Özel’inde aradığını söyleyerek Özel, acılı babaya gerekeni yapacaklarını ve davadan vazgeçmemesi gerektiğini söylemiş.

Çoğu kez arandığını ve bazı insanların malına parasına çok güvendiğini, kızının parayla satın alınamayacağını, atılan iftiralar ile kızının diri diri yakıldığını söylüyor.

pinar-gultekin-davasi-001.jpg

Parayla adaletin sağlanamayacağını akseden baba, böyle bir düşüncesinin kabul edilmeyeceğini dile getirdi.

Artık kadın cinayetleri yaşanmasın diyen baba, "Türkiye’nin arkamda olduğunu biliyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.