Chikago'da TOBB Ticaret Merkezi Açılıyor

Chikago'da TOBB Ticaret Merkezi Açılıyor

Chikago'da TOBB Ticaret Merkezi açılıyor. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği, ABD’de bir ticaret merkezi kuracaklarını açıklamıştı. Artık saatler kaldı.

Chikago'da TOBB Ticaret Merkezi açılıyor. 
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği, ABD’de bir ticaret merkezi kuracaklarını açıklamıştı. Artık saatler kaldı.

OFİS, DEPO, SHOWROOM

Türkiye Odalar ve borsalar birliği 2017 yılında ABD’ye bir dizi ziyaretler gerçekleştirmiş ve Türk şirketleri için, ofis, depo, showroom, lojistik gibi ihtiyaçlarını karşılamada son derece etkin olacak bir merkezin açılması için girişimlerde bulunmuştu.

tobb-abd.jpg

HEDEF 100 MİLYAR DOLAR

Hedef 100 milyar dolar. 2017 Yılında ABD ile Türkiye ilişkileri gerilmiş, bu çerçevede ilişkileri geliştirmek için iş adamları devreye girmişti. Türkiye Odalar ve borsalar birliği heyeti, 2017’deki ABD ziyaretlerine dair o dönem açıklama yapmışlar ve gerek ekonomi, gerekse siyaset dünyasının önemli isimleri ile temaslar gerçekleştirdiklerini ifade etmişti.

GERİ SAYIM BAŞLADI

Türkiye Odalar ve borsalar birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, başta serbest ticaret anlaşması olmak üzere, ikili ticaret ve yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getirmişti. O gün yapılan görüşmeler kapsamında, kurulması yönünde mutabakata varılan ticaret merkezi için geri sayım başladı.

tobb-abd-001.jpg

2017’deki görüşmeler neticesinde, ABD ile Türk işadamlarının vize konusunda zorluklara muhatap olmaması, iki ülke arasındaki eğitim faaliyetlerinin artarak devam ettirilmesi , ve Chikago eyalatinde Türk işadamları için bir ticaret merkezi kurulması gibi sonuçlar ortaya çıkmıştı.

tobb-abd-002.jpg

TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN DA KATILACAK

Geçen zaman içerisinde, görüşme meyvelerini vermeye başladı. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği tarafından duyurulan Chikago’daki söz konusu Ticaret merkezinin açılmasına artık saatler kaldı. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği, o ticaret merkezinin yarın açılacağını duyurdu. Açılış törenine, internet üzerinden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katılacak.

tobb-abd-003.jpg

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun 2017 yılındaki ziyaretinde kendisine, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Çağlar ve Ender Yorgancılar, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve TEPAV Direktörü Prof. Dr. Güven Sak da eşlik etmişti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.