Can Kaybı 2 Milyonu Aştı! Koronavirüste Gelinen Son Durum…

Can Kaybı 2 Milyonu Aştı! Koronavirüste Gelinen Son Durum…

Can kaybı 2 milyonu aştı! Koronavirüste gelinen son durum... Koronavirüs salgınında dünya çapında can kaybı 2 milyonu aştı. En çok ölümün görüldüğü ülke ise ABD

Can kaybı 2 milyonu aştı! Koronavirüste gelinen son durum...

Koronavirüs salgınında dünya çapında can kaybı 2 milyonu aştı. En çok ölümün görüldüğü ülke ise ABD

2019 yılından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. Birçok ülke aşı çalışmalarını sürdürürken, hala aşıya ulaşamayan ülkelerin de olması salgının kontrolü adına büyük önem arz ediyor.

virus.jpeg

Türkiye’de vaka sayıları bir yandan düşerken, diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başlattığı aşı süreci ile aşı programı başlatıldı. Dün sağlık çalışanları ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da koronavirüs aşısını yaptırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından tüm siyasi parti liderlerini aşı olmaya davet ettiğini açıkladı.

2020/12/14/fahrettin-koca-koronaviruse-iliskin-aciklama-001.jpg

CAN KAYBI DÜNYA GENELİNDE 2 MİLYON

Can kaybı dünya genelinde 2 milyon! Koronavirüs salgını dünya genelinde 2milyon kişiyi hayattan kopardı. En çok ölümün görüldüğü ülke olan ABD’de 400 bine yakın insan hayatını kaybetti. Türkiye’de ise bu rakam 23 binin üzerinde.

Koronavirüsle verilen mücadelenin toparlandığı “Worldmeter” adlı internet sitesi son rakamları göz önüne serdi. Sitenin verdiği bilgiye göre toplam hayatını kaybeden insan sayısı dünya çapında 2 milyonu geçti.

tablo-1.jpg

Son 24 saatte ise dünya çapında 15 binden fazla indan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Koronavirüs son bir haftada günde ortalama 13 binden fazla can kaybına neden oldu. 13 Ocak 2021 tarihinde ise 16 bin 415 ölüm sayısı ile can kaybının en yüksek olduğu tarihi yaşamıştı.

Takvimler 25 eylülü gösterdiğinde ise Dünya genelinde can kaybı 1 milyonu geçmişti. Koronavirüste 1 milyon can kaybı eşiği 9 aylık bir süreçte aşılmıştı. Ölüm sayısının 2 milyonu bulması ise 4 aylık bir süreyi buldu.

EN FAZLA CAN KAYBI ABD’DE!

En fazla can kaybı ABD’de! Dünya çapında koronavirüsten hayatını kaybedenlerin en fazla olduğu ülke 390 binlik rakamla Amerika Birleşik Devletleri oldu.

ABD’yi takip eden Brezilya’da ise 207 bin ölüm görüldü. Hindistan 151 bin, Meksika 137 bin, İngiltere ve İtalya’da ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 80 bin civarında oldu.

tablo-2.jpg

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise ilk can kaybının yaşandığı tarih olan 15 Mart 2020’den bu yana 23 bin 495 olarak kayıtlara geçti

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.