Bu Kısıtlamayı Tatil Olarak Algılayanlara Seslendi, Dikkat!

Bu Kısıtlamayı Tatil Olarak Algılayanlara Seslendi, Dikkat!

Bu kısıtlamayı tatil olarak algılayanlara seslendi, dikkat! Yeni yıla bir hafta kala Toplum Bilimleri Kurulu’ndan uyarılar gelmeye başladı. Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yeni yılın kalabalık ortamlardan uzak, evde geçmesi gerektiğini söylüyor.

Bu kısıtlamayı tatil olarak algılayanlara seslendi, dikkat!

Yeni yıla bir hafta kala Toplum Bilimleri Kurulu’ndan uyarılar gelmeye başladı. Yılbaşı eğlencesi için toplu ortamlara girilmemesi konusunda uyarıda bulunan Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan, yeni yılın evde, kalabalık ortamlardan uzak geçmesi gerektiğini söylüyor.

Uyarılarını sürdüren Prof. Dr. İlhan, yılbaşı için eğlence düzenleyenlere seslenerek, virüsün hafife alınmamasını, kalabalık ortamlarda bulunulduğu taktirde hastalığa yakalanabileceklerini, hatta hayatlarını kaybedeceklerini söyledi.

İlhan, yeni yılda için alınan önlemin temel amacın temas ortamının azalması olduğunu aktardı.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik uyarıda bulunan, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, bu kısıtlamanın tatil olmadığını söyledi.

yeni-yil-kisitlamasi.webp

FEDAKARLIĞA CEVAP FEDAKARLIK OLMALI

Yılbaşı yasağına uyulması gerektiğini belirten Prof. Dr. İlhan, yasağa kurallar nezdinde uyulması gerektiğini söyledi.

Koronavirüs ile mücadele vermeye devam edilmesi gerektiğini, bu yüzden partilerin, kalabalık ortamların yasaklandığını ifade etti.

Prof. Dr. İlhan, yeni yılda bir araya gelecek olanlara seslenerek, böyle bir durumda vaka sayılarının artacağının altını çizdi.

Herkesin kendinden sorumlu olduğunu söyleyerek, eğlenmenin biraz ötelenmesi gerektiğini, sağlık çalışanlarının bu aşamada tatili bile olmadığını aksetti.

Sağlıkçıların fedakâr yaklaşımına, fedakârca yanıt verilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. İlhan, kalabalık ortamlara girmeye hazırlana kişilerin bu düşüncelerden vazgeçmesi gerektiğini söylüyor.

Koronavirüs tanısı konmamış olsa bile, kalabalık ortamlarda enfeksiyon riskinin yüksek olduğunu savundu.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.