Bill Gates Uyarıyor; 4- 6 Ay içerisinde Ölüm Riski Artacak

Bill Gates Uyarıyor; 4- 6 Ay içerisinde Ölüm Riski Artacak

Bill Gates uyarıyor; 4-6 ay içerisinde ölüm riski artacak. Microsoft’un kurucularından olan Bill Gates, ABD’nin salgından çok etkilendiğini dile getirerek, önümüzdeki 4-6 ayın ABD için en ölümcül dönem olacağını söylüyor. Bill Gates'ten açıklama...

Bill Gates uyarıyor; 4-6 ay içerisinde ölüm riski artacak.

Microsoft’un kurucularından olan Bill Gates, ABD’nin salgından çok etkilendiğini dile getirerek, önümüzdeki 4-6 ayın ABD için en ölümcül dönem olacağını söylüyor. 

bill-gates-olumler-artacak.jpg

Bill Gates, salgın sürecini takip ettiğini, yapılan araştırmalara göre önümüzdeki ilk 4-6 ay içerisinde ABD’de çok fazla kişinin hayatını kaybedeceğini aktardı.

Sağlık Ölçümleri konu hakkında araştırma yaparak, 1 Nisan 2021 tarihine kadar 200 bin kişinin hayatını kaybedeceğini açıkladı.

Gates, ölümleri daha aşağıya çekmek için maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek sözlerine devam etti.

maske-dikkat-edilmesi-gereken-bas-kural.jpg

2015 yılında bu salgından haberdar olduğunu, hatta salgına karşı önlem alınması gerektiğini önceden söylediğini hatırlatan Gates, ABD’nin salgına yenik düştüğünü, ekonomik olarak dünyanın ayakta durmaya çalıştığını fakat altı ay içerisinde daha fazla ölümün meydana geleceğini çünkü virüsün öldürme kuvvetinin artacağı yönünde uyarıda bulundu.

ABD DIŞ ÜLKELERİN ÇALIŞMALARINDAN YARARLANDI

ABD’nin salgında yetersiz kaldığını savunan Gates, Başkan Donald Trump’ın, aşılama çalışmasını öncelik olarak kendi vatandaşlarına vermesini eleştirmiş, aşılama esnasında eşitlik ilkesiyle tüm insanlığa yardım edilmesi gerektiğini savunmuştur.

Dünya ekonomisine de değinerek, finans olarak toparlanılması gerektiğini, vaka ve ölüm sayılarında seyrelmeye gitmek için ne gerekiyorsa yapılmasını, bu yolda uluslararası destek alınması ve salgına karşı el ele mücadele edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

ekonomi-salgindan-etkilenir.jpeg

Üretim aşaması kolay aşılardan sipariş verilmesi gerektiğini savunan Gates, ABD’nin dış ülkelerin aşı çalışmalarından yaralandığını söyledi.

ABD BİR NUMARA

Salgınla mücadelede aşıya karşı olmadığını belirten Gates, aşılamayı halkın gözü önünde yaptıracağını, bundan korkusu olmadığını, virüsün bulaşı ve ölüm riskinin artacağını, bundan dolayı aşıyı herkese örnek olmak için göz önünde yaptıracağını söylüyor.

Yapılan araştırmalara göre ABD, salgında meydana gelen, ölüm ve vaka sayısında birinci sırada yerini alıyor.

abd-olum-ve-vaka-sayilari-fazla-olan-tek-ulke.jpg

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.