Bilirkişi Ağzından Abdullah Öcalan Hakkında Bilinmeyenler

Bilirkişi Ağzından Abdullah Öcalan Hakkında Bilinmeyenler

Bilirkişi ağzından Abdullah Öcalan hakkında bilinmeyenler. PKK elebaşı ile nasıl birlik olduklarını, ne gibi planlar yaptıklarını anlatıyor.

Bilirkişi ağzından Abdullah Öcalan hakkında bilinmeyenler.

Abdullah Öcalan hakkında itirafta bulunan Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Teodoros Pangalos, terör örgütünün elebaşı Öcalan’ın, yakalanmadan önce Kenya’da bulunan rezidansta üç cariyesiyle ağırlandığını açıkladı.

PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, yakalanmadan önce Kenya’da ağırladığını söyleyen Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Teodoros Pangalos, bunun dışında bilinmeyen bazı şeyler anlattı.

abdullah-ocalan-hakkinda-bilinmeyenler.jpg

Bu konu hakkında kitap yazan Türkiye karşıtı Pangalos, Yunanistan’ın Öcalan’ı özel olarak ağırladığını ve PKK'yı desteklediklerini kitapta kaleme almış.

Bundan istinaden kitabında PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan hakkında; Yunan milletvekillerinin Öcalan’ı ziyaret ettiklerini ve bu hususta Öcalan’ı cesaretlendirdikleri yazıyor.

Ziyaret esnasında Öcalan'ın Türkiye-Yunan savaşının çıkabileceğini düşündüğünü ve dışişleri bakanı olduğu sırada Öcalan’ı Atina’da bulunan Yunan İstihbarat Teşkilatına getirdiğini anlatmış.

ÖCALAN EMELİNE ULAŞAMADI

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Nelson Mandela ile kendisinin görüşme yaptığını söyleyen Pangalos, Öcalan’ın Mandela ile görüşmesini sağlamaya çalıştığını itiraf etti. Mandela, ilk etapta görüşmek istemese de sekteri tarafından ikna edildi.

abdullah-ocalan-hakkinda-bilinmeyenler-002.jpg

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Nelson Mandela ile görüşmeye giden Öcalan, Yunan iş adamı T.A.’ya ait olan uçağın ikmali neticesinde Kenya’ya iniş yaptı.

Bu esnada Güney Afrika Cumhurbaşkanı Nelson Mandela’nın istifa ettiği açıklandı.

Ülkenin yeni Cumhurbaşkanına ulaşan Öcalan birlikçileri, aldıkları cevap karşısında amaçlarına ulaşamadı. Çünkü ülkenin yeni Cumhurbaşkanı, Öcalan ile görüşmek istemediğini aksetti.

ÖCALAN’IN YANINDAN AYIRMADIĞI ÇANTA’DA NE VAR?

Açıklamalarına devam eden Pangalos, Nairobi’de bulunan Yunan Büyükelçisi Yorgo Kostula’ya güvenmediğini söyledi.

Pangalos, bu esnada Kostula’ya Öcalan’ı Kenya-Tanzanya sınırına götürmesi konusunda talimat verdiğini aktardı. Öcalan’ın bir süre orada saklanacağını söyledi.

Kostula’nın verdiği talimata uymadığını ve Öcalan’ı üç cariyesi ile birlikte rezidansa götürdüğü dile getirdi.

Konuşmasını sürdüren Pangalos, Öcalan’ın yanından ayırmadığı bir çantasının olduğunu söylüyor.

abdullah-ocalan-hakkinda-bilinmeyenler-005.jpgabdullah-ocalan-hakkinda-bilinmeyenler.webp

Kenya’da yakalandığı sıra valizi yanına almayıp, otomobilde bıraktığını ve Yunan İstihbarat Teşkilatına mensup, aynı zamanda Öcalan’a korumalık yapan ajan Savas Kalenderidis, çanta ’da patlayıcı bulunabileceğini öne sürdü.

Öcalan’ın yakalanma anında intihar etmek için çantayı taşıdığı iddia edildi fakat Yunan Büyükelçiliği tarafından açılan çantada 100 dolarlık banknotlar olduğu öğrenildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.