Başkan Erdoğan’dan CHP’ye: Siz Çağın Gerisinde Kaldınız, İnsanların Türbanıyla, Giyimiyle Uğraşmayı Bırakın Artık!

Başkan Erdoğan’dan CHP’ye: Siz Çağın Gerisinde Kaldınız, İnsanların Türbanıyla, Giyimiyle Uğraşmayı Bırakın Artık!

Başkan Erdoğan’dan CHP’ye: Siz çağın gerisinde kaldınız, insanların türbanıyla, giyimiyle uğraşmayı bırakın artık! Erdoğan, gündeme dair değerlendirmeler yaptı.

Başkan Erdoğan’dan CHP’ye: Siz çağın gerisinde kaldınız, insanların türbanıyla, giyimiyle uğraşmayı bırakın artık!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ayasofya Cami’de namaz kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sordukları soruları yanıtladı.

2020 yılının değerlendirmesini yapan Erdoğan, bu yılın yoğun ve zor bir yıl olduğunu, tüm dünyanın aynı amaç için mücadele verdiğini ve tüm insanlık için acılarla dolu bir yıl olduğunu dile getirdi.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti.webp

Sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınından dolayı vefat edenlere değinerek, bu sayının dün itibariyle 1 milyon 819 olduğunu söyledi. 2020 yılının böyle bir yıl olduğunu ve toplam vaka sayısına yönelik rakam vermeyerek, bu oranın fazla olduğunu ifade etti.

Alınan tedbirler sayesinde, 2021 yılının düşüş yılı olacağına inandığını söylüyor. Tedbirlerden ziyade aşılarda yol kat edildiğini ve şu an yapılan görüşmeler neticesinde 3 milyon doz aşının geldiğini aksetti.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti.jpg

Aşıların test aşamasından geçtikten sonra devamının geleceğini söyleyerek, hedefin 50 milyon doz aşı olduğunu vurguladı.

"ALMANYA İLAÇ FİRMASI İLE ORTAK ÜRETİM YAPILABİLİR"

“Almanya ilaç firması ile ortak üretim yapılabilir” diyen Erdoğan, Çin aşısı dışında Almanya’dan da aşı gelme durumunun olduğunu aksederek, vatandaşlara, takvim çerçevesi içerisinde aşılama çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Aşılama çalışmaları kademeli olarak yapılacak.

Aşı karşıtı olan vatandaşlara da değinen Erdoğan, aşılama çalışmalarının vaka sayılarını düşüreceğini ve vefat sayılarını azaltacağını dile getirdi.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti-005.jpg

Konuyla alakalı Sağlık Bakanlığının gerekli tedbirleri aldığını ve çalışmaların da devam ettiğini söyledi.

Almanya ile görüşmelerin sürdüğünü açıklayan Başkan Erdoğan, ortak üretim meselesinin söz konusu olduğunu, TÜBİTAK’ın bu konuda çalışmalar yaptığını, olumlu gelişmelerin olduğunu ifade etti.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti-001.jpg

Aynı şekilde Rusya ile de aşı üretimi üzerine çalışmalar başlattıklarını, bütün bunların yanında Türkiye’nin kendi bünyesinde yaptığı çalışmalarının olduğunu söyledi.

Bu çalışmalar neticesinde atılan adımlar ve alınan tedbirlerin sonuç göstereceğini temenni etti.

Erdoğan, bugün alınan tedbirlerden birinin uygulandığını, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğunu ve her akşam saat 21:00’dan sonra sokağa çıkma yasaklarının devam edeceğine vurgu yaptı.

KALABALIK KUTLAMALAR VİRÜSE DAVETİYE ÇIKARIYOR!

Kalabalık kutlamalar virüse davetiye çıkarıyor. Bu konuda tüm ülkede vatandaşların tutarlı olduğunu fakat kalabalık kutlamaların virüse davetiye çıkardığını, buna uymayan kişileri gördükçe üzüldüklerini, bu kısıtlamaların vatandaş sağlığı için gerekli olduğunu ve bu kararların Bilim Kurulu tespitleriyle onaylandığını söyledi.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti-002.jpg

Bundan sonraki süreçlerde kısıtlamalara daha dikkat edilmesi konusunda da çağrıda bulundu.

Biontech firması ile görüşmelerin TÜBİTAK tarafından Uğur Şahin ile yapıldığı, bu görüşmeler neticesinde sonucun belli olacağını açıkladı.

Aşıların, 14 gün süre boyunca test aşmasında geçileceğini söyledi.

"2023 YILINI BEKLEYİN, MİLLETİM ONLARA GEREKLİ CEVABI VERECEK!"

“2023 yılını bekleyin, Milletim onlara gerekli cevabı verecek!” diyen Başkan Erdoğan, CHP Milletvekili Fikri Sağlar’ın türbanlı hâkime karşı yaptığı konuşmayı eleştirdi.

CHP zihniyetinin faşizan düşüncesinin bugüne yansıması olduğunu, faşist anlayışı sürdürdüklerini, üniversiteli kızların CHP döneminde okula alınmadıklarını, böyle bir mantığın geri de kaldığı söylüyor.

Fikri Sağlar’ı eleştiren Erdoğan, insanı giyimine ve kuşamına göre yargılanmanın yanlış olduğunu, inanç ve fikir özgürlüğünden bahsettiklerini, fakat bahsedilen düşüncesinin zıddına göre hareket ettiklerini dile getirdi.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti-003.jpg

Bunun fikir ve inanç özgürlüğü olmadığını dile getirerek, insanların yaşamına müdahale edilmemesi gerektiğini, milleti aldatma senaryosunun bittiğini söyledi.

İnsanların başörtüsü, giyim ve kuşamıyla uğraşılmaması gerektiğini savunan Başkan Erdoğan, hakim, savcı, polis olsun, ülkenin her kurumunda baş örtülü kişilerin bulunacağını aksetti.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti-006.jpg

Sözlerini sürdüren Erdoğan, başörtülü olan kişinin hâkim olamayacağına dair bir kaidenin olmadığını, devletin hangi kurumuna hangi şartlarla girileceğinin belli olduğunu, bu kuralları da değiştirme yükümlülüklerinin olmadığının altını çizdi.

Oy almak için baş örtülü kişileri vitrin mankeni gibi getirip, koymanın kimseyi aldatamayacağını ve çağın gerisinde kaldıklarını ifade etti.

CHP’de taciz, tecavüz, hırsızlık olduğunu ve bu partinin nereden nereye geldiğinin çok net ortada olduğunu dile getirerek, en güzel dersin 2023’te sandıkta millet tarafından verileceğini söyledi.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti-004.jpg

Sözcü gazetesinde 2020 yılının felaketler arasında Ayasofya Camisi’nin de yer almasına sert tepki veren Erdoğan, gazeteyi okumadığını, bu gazeteye para verip okumaması gerektiğin söyleyerek, Ayasofya Camisi’nin 2020 yılının taçlı yıldızı olduğunu belirtti.

cuma-namazi-sonrasi-erdogan-aciklama-yapti-008.jpg

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.