Bakanlık Personel Alıyor KPSS Şartı Yok!

Bakanlık Personel Alıyor KPSS Şartı Yok!

Bakanlık Personel Alıyor KPSS Şartı Yok! Tarım Bakanlığı duyurdu, İŞKUR üzerinden başvuru yapan 826 personel adayını KPSS şartı olmadan işe alacaklar…

Bakanlık Personel Alıyor KPSS Şartı Yok!

Tarım Bakanlığı duyurdu, İŞKUR üzerinden başvuru yapan 826 personel adayını KPSS şartı olmadan işe alacaklar…

Devlet kadrolarında çalışmak isteyen birçok vatandaşın karşısına çıkan KPSS engeli bu kez bir istisna ile ortadan kalkıyor. Tarım Bakanlığı yaptığı açıklama ile KPSS şartı olmadan personel alacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden yapılacak olan başvuruların değerlendirileceğini duyuran bakanlık, 826 işçiye kadroyu vereceği müjdesini duyurdu. Tarım Bakanlığı personel alımına dair detaylar ne? Merak edilenler haberimizde….

22222.jpg

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli müjdeyi verdi. Tarım Bakanlığı bünyesinde çalıştırılacak 826 kadrolu personel KPSS Şartı olmaksızın işe alınacak. Bakan Pakdemirli’nin yaptığı açıklamanın ardından arama motorlarında Tarım Bakanlığı Personel alım başvuru şartları sorgulanmaya başladı. İşte detaylar…

32323.jpg

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı açıklamada şu detaylar öne çıktı:

KPSS ŞART OLMAYACAK!

Bakan Pakdemirli Noter kurası ya da mülakat olmadan 826 işçi alacaklarını duyurdu. KPSS şartı aranmaksızın alınacak olan işçilerin İŞKUR aracılığıyla önümüzdeki günlerde açılacak olan ilana başvuru yapmaları yeterli olacak.

3131.jpg

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

1 - 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2 - 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1'de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3 - Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.