Bakan Yardımcısı Açıkladı: Boğaziçi’nde Gözaltına Alınanların Sadece 2 Tanesi Öğrenci!

Bakan Yardımcısı Açıkladı: Boğaziçi’nde Gözaltına Alınanların Sadece 2 Tanesi Öğrenci!

Bakan Yardımcısı açıkladı: Boğaziçi’nde gözaltına alınanların sadece 2 tanesi öğrenci! İsmail Çataklı Boğaziçi eylemleri hakkında konuştu...

Bakan Yardımcısı açıkladı: Boğaziçi’nde gözaltına alınanların sadece 2 tanesi öğrenci! 
İsmail Çataklı Boğaziçi eylemleri hakkında konuştu...

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü olan İsmail Çataklı aylık düzenlenen bilgilendirme toplantısında Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylar hakkında bilgi verdi.

bogazici.jpg

“SLOGANLAR ÜNİVERSİTENİN SAYGINLIĞINA YAKIŞMADI”

“Sloganlar üniversitenin saygınlığına yakışmadı” diyen İsmail Çataklı “Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan protestolar sırasında kahraman Türk polisini hedef alarak atılan şımarık, hadsiz ve nerelerden kurgulandığı açıkça belli olan bir slogan hepimizi derinden üzmüştür. Her şeyden önce atılan bu sloganlar bir saygınlığı olan Boğaziçi Üniversitesi’ne yakışmamıştır.” dedi.

İsmail Çataklı emniyet birimlerine yapılan yardım çağrılarını hatırlattı ve “emniyete gerek şahsen gerek telefonla ulaşan hiç kimse ‘katil polis’ demiyor, aksine herkes ‘polis imdat’ diye sesleniyor” ifadelerini kullandı.

bogazici-canan.jpg

Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olayların siyasetle bağlantısını hatırlatan Çataklı, “bu hareketleri yapanlar birtakım siyasi pozisyonlar için ‘mücadelenin yanındayım’ şeklinde destek tweetleri atıyor. Ana muhalefet partisini bizzat temsil eden ve gidip o eyleme destek verenlere şunu net biçimde ifade etmek istiyoruz, protesto ettiğiniz kurumlar hepimizin, bu polisler, bu devlet hepimizin. Sizin protesto ettiğiniz polisler hem bizi hem çoluk çocuğumuzu hem canımızı koruyacak olanlardır. Kahraman polislerimize yönelik ‘katil’ şeklinde hitap edilmesini kabul etmemiz ve bu duruma sessiz kalmamız mümkün değildir.” Dedi.

“BU NEFRETİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİZ”

“Bu nefreti anlayabilmiş değiliz” diyerek sözlerine devam eden İsmail Çataklı, “Bir kurumu hedef alan bu denli büyük nefreti, ölçüsüz hakaret ve ithamı, sistematik yıpratma çabasını ve bu ölçüsüzlüğe sessiz kalınarak açıkça destekleniyor olmasını anlayabilmiş değiliz. Bu itham ve kinden anladığımız tek şey, güvenlik güçlerimizin terörle mücadeledeki üstün başarısı ve özellikle eylemde atılan sloganları dile getiren bazı örgütlere vurulan darbenin ortaya çıkardığı rahatsızlıktır. Kimse kusura bakmasın ama biz onları rahatsız etmeye devam edeceğiz” dedi.

bogazici-eylem.jpg

“GÖZALTINA ALINAN 17 KİŞİDEN SADECE 2’Sİ ÖĞRENCİ”

“Gözaltına alınan 17 kişiden sadece 2’si öğrenci” Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen eylemde gözaltına alınan öğrencilere atıfta bulunan Çataklı, “Şu an itibarıyla gerçekleşen toplantı öncesinde 17 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan bu 17 kişiden sadece 2’si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi. Şunu da ifade etmek isteriz ki gözaltına alınan kişilerin arasında MLKP dahil terör örgütleriyle irtibatı olan, örgütsel faaliyetlerde kaydı olanlar da var.” dedi.

Gerçekleşen toplantıda Gösteri ve Toplantı Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet ve polise mukavemet olduğunu hatırlatan Çataklı, polislere “katil” diye bağırılması, tekme atılması bilgisini de verdi ve “bunların gereği yapılacaktır” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.