Bakan Koca’dan Kılıçdaroğlu’na; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yapılan Yakıştırma, Milletin İradesini Yok Saymaktır!

Bakan Koca’dan Kılıçdaroğlu’na; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yapılan Yakıştırma, Milletin İradesini Yok Saymaktır!

Bakan Koca’dan Kılıçdaroğlu’na; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan yakıştırma, milletin iradesini yok saymaktır! Bakan Koca konuya yönelik tepkisini dile getirdi.

Bakan Koca’dan Kılıçdaroğlu’na; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan yakıştırma, milletin iradesini yok saymaktır!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kılıçdaroğlu’nu kullandığı sözden dolayı en ağır haliyle kınadığını aksetti.

Kullandığı sözden ötürü özür dilenmesi gerektiğine vurgu yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu’nun siyaset dışında acizliğini gösterdiğini söyledi.

Konuya yönelik bir başka açıklama ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, millet iradesiyle, demokratik şekilde seçilen ve Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı kullanılan 'sözde cumhurbaşkanı' ibaresinin yanlış olduğunu, bu cümle ile milletin iradesinin de yok sayıldığına dikkat çekti.

kilicdarogluna-tepkiler-buyuyor.jpg

Sözlerini sürdüren Bakan Koca, Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan kişiyi eleştirmenin aslında milleti eleştirmek olduğuna vurgu yaparak, 'sözde cumhurbaşkanı' ibaresinin doğru bir kullanım olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmek için kullandığı sözler ile tepki toplayan Kılıçdaroğlu kanadından henüz bir açıklama gelmedi.

MİLLET İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR! KULLANILAN YAKIŞTIRMA İLE MUHALEFET ETMENİN ORTAK BİR NOKTASI YOK!

Millet iradesi yok sayılmıştı! Kullanılan yakıştırma ile muhalefet etmenin ortak bir noktası yok! diyen Bakan Koca, milletin öz iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Konuya ilişkin tepkisini belli eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, millet iradesinin, kullanılan kelime ile yok sayıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’na sosyal medya aracılığı ile göndermede bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı, ‘sözde cumhurbaşkanı’ ibaresi ile aslında milletin iradesinin geri plana atıldığının altını çizdi.

Bu sözler ile Kılıçdaroğlu’nun aslında milletin iradesini kabullenmediğini, millet iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanına bu tür yapılan benzetmelerin yanlış olduğunu aksetti.

kilicdarogluna-tepkiler-buyuyor.png

Millet iradesinin geri planda tutulduğu bu sözler ile muhalefet etmenin ortak bir noktası bulunmadığına da dikkat çekti.

Milli irade ile seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan benzetmenin yanlış olduğunu aksetti.

‘Sözde cumhurbaşkanı’ yakıştırmasının, kendi değerini gösterdiğini söyleyen İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise derhal kullandığı kelimeden ötürü özür dilemesi gerektiğini aksetti.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan dışında milletten de özür dilemesini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ise konuya yönelik herhangi bir açıklama gelmedi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.