Bakan Koca Açıkladı: Yarın Sağlıkçı Harici Grupların Aşılaması Başlıyor

Bakan Koca Açıkladı: Yarın Sağlıkçı Harici Grupların Aşılaması Başlıyor

Bakan Koca açıkladı: Yarın sağlıkçı harici grupların aşılaması başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamaya dair kritik açıklama yaptı.

Bakan Koca açıkladı: Yarın sağlıkçı harici grupların aşılaması başlıyor. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamaya dair kritik açıklama yaptı.

2020/11/16/bakan-koca-aciklamada-bulundu-001.jpgSAĞLIK ÇALIŞANLARINA YOĞUN GAYRETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 81 il sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle görüştü ve aşılama takvimine ilişkin talimatlarını aktardı. Perşembe günü başlatılan aşı kampanyasında an itibariyle 829 bin kişiye ulaşıldığını söyleyen Bakan Koca, il sağlık teşkilatlarına ve aşılamada görev yapan sağlık çalışanlarına yoğun gayretleri için teşekkür etti.

2020/12/07/toplu-asilama-basladi.jpg AŞI YAPTIRAMAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İLERLEYEN GÜNLERDE YAPTIRABİLECEK

 Aşı yaptıramayan sağlık çalışanları ilerleyen günlerde yaptırabilecek. 2020/12/12/asilama-calismalari-asi-guven-vermeli.jpg“Sağlık çalışanlarımıza yönelik yapılan aşılamayı Çarşamba günü itibariyle bitirelim istiyoruz. Çünkü Bilim Kurulumuzun hazırladığı plan çerçevesinde bizim aşamaları hızla takip ederek yol almamız gerekiyor” diyen Sağlık Bakanı, hastalık gibi bazı istisnai durumlar sebebiyle aşısını yaptıramayan sağlık çalışanlarının sürecin devamında aşı yaptırabileceğini de sözlerine ekledi. Aşı sırası geçen sağlık çalışanlarına tüm basamaklar bittikten sonra tekrar sıra geleceğini hatırlatan Bakan Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

2020/12/27/almanya-asilama-tesislerini-kurdu-005.jpgYARINDAN İTİBAREN HUZUREVLERİ, ENGELLİ VE BAKIMEVLERİNDE AŞILAMAYA BAŞLAMAK İSTİYORUZ
 
Yarından itibaren huzurevleri, engelli ve bakımevlerinde aşılamaya başlamak istiyoruz. Bütün illerde bizim bu organizasyonu güçlü şekilde yapmamız önemli. Özellikle huzurevi, bakımevi ve engelli evlerini hafta sonuna kadar tamamlamaya gayret edelim. Yerinde yapılan aşıdan sonra, olabilecek alerjik ve benzeri reaksiyonlara gerektiğinde müdahale etmeleri için sağlık ekibinin 1 saat kadar beklemesi gerekir." 

2020/12/25/asilama.jpg90 YAŞ ÜZERİNE AŞILAMA BAŞLIYOR

90 Yaş üzerine aşılama başlıyor. "Ayrıca yarından itibaren 90 yaş üstünde olan vatandaşlarımızı da aşılamak istiyoruz. 90 yaş üstü vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarına getirmeden; aşılamalarını evinde, yerinde organize etmenizi istiyoruz. Sağlık ekibinin gerektiğinde müdahale yapabilecek nitelikte olması ve acil durum ekipmanıyla birlikte eve giderek yapması son derece önemli. Bunun takvimini de Cumartesi ve Pazar dahil olmak üzere hafta sonu tamamlamış olalım.”

2020/12/16/asilama-calismalari.jpgMEVCUT DURUMLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

Sağlık Bakanı Koca, toplantının devamında il müdürlerinden mevcut durumla ilgili bilgi aldı ve değerlendirmelerini dinledi.

2020/12/12/asilama-tarihi-belli-oldu-001.jpg60 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN AŞILANACAK?

60 Yaş üstü ne zaman aşılanacak?

70 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN AŞILANACAK?

70 Yaş üstü ne zaman aşılanacak?

80 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN AŞILANACAK?

80 Yaş üstü ne zaman aşılanacak?

90 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN AŞILANACAK?

90 Yaş üstü ne zaman aşılanacak?

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.