Babasını Öldürdü Beraat Etti

Babasını Öldürdü Beraat Etti

Babasını öldürdü beraat etti.2019'da yaşanan olayda, babasını öldüren genç mahkeme kararıyla beraat etti. Gencin babası, çocuklarının gözleri önünde eşinin dilini kesmeye kalkışmıştı. 16 Yaşındaki İ.D. de, annesini korumak için babasını öldürmüştü.

Babasını öldürdü beraat etti.
2019'da yaşanan olayda, babasını öldüren genç mahkeme kararıyla beraat etti. Gencin babası, çocuklarının gözleri önünde eşinin dilini kesmeye kalkışmıştı. 16 Yaşındaki İ.D. de, annesini korumak için babasını öldürmüştü.

İstanbul'da 2019 yılında yaşanan cinayetin davası görüldü. Yıllardır eşine şiddet uygulayan baba, yine karısını darp etmeye kalkınca, olaya şahit olan çocukları tepkisiz kalamadı. 16 yaşında olan İ.D. babasının elinden annesini kurtarmak isterken, babasını öldürdü.

Olay, 10 Ekim 2019 tarihinde yaşandı. Baba Yusuf D., sürekli eşine karşı şiddet uyguluyordu. Olay gecesi de yine eşine şiddet uygularken, savunmasız kadının dilini kesmeye kalkıştı. Kardeşleriyle birlikte olaya tanık olan İ.D., yaşananlar karşısında kendini tutamadı, annesini koruması gerektiğini düşünerek hamle yaptı.

Bir anda arbede yaşandı ve İ.D. babasını bıçakla öldürdü. Olayın ardından mahkeme İ. D. tutuklandı ve 18 yıl hapis cezasıyla hakkında iddianame hazırlandı.

mahkemee.jpgAVUKATIN SAVUNMASI

İ.D.'nin savunmasını yapan avukat, gencin annesini kurtarmak için başka çaresi olmadığını belirtti. "Müvekkilimin yaptığı, yapması gerekenden farklı bir şey değildi" diyen avukat, olay anında herhangi başka bir seçeneğin olmadığını ifade ederek, İ.D. annesinin canına yönelmiş ağır bir tehlikeyi yok etmek için devreye girdi cümlesini kurdu.

KEŞKE YAŞANMASAYDI

Mahkeme, üst soydan birini kasten öldürmek suçundan 18 yıla kadar hapsi istenen gence son sözünü sordu. Pişman olduğunu dile getiren İ.D., "böyle olmasını istemezdim, keşke yaşanmasaydı" dedi. Mahkemenin kararı genç İ.D.'nin yüzünü güldürdü. 

Anlık yaşanan, heyecan, korku ve paniğin davranışlara etki ettiğinin dikkate alındığı belirtilen kararda, annesini kurtarmak isteyen gencin, davranış kontrolünü kaybedebileceği de müşahede edilerek, İ.D.'nin beraatine karar verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.