Baba Vanga Hakkında Her Şey

Baba Vanga Hakkında Her Şey

Baba Vanga akıl almaz bir kahin. Tarihin en güvenilir isimlerinden olan Vanga kimdir? Kehanetleri nelerdir? Tüm detaylar haberimizde...

Baba Vanga akıl almaz bir kahin. Tarihin en güvenilir isimlerinden olan Vanga kimdir? Kehanetleri nelerdir? Tüm detaylar haberimizde...

5 yaşında geçirdiği korkunç kazadan sonra hortumun onu metrelerce uzağa sürüklemesiyle iki gözünü de kaybetmiştir. Dizinde korkunç bir ağrıyla kalkan Vanga gözlerinden kan aktığını, bu olayı hatırlamanın bile ona acı verdiğini söyler. 

Görme engelliler için özel okula gönderilen Vanga, okulda herkesi gizli güçleriyle şaşırtmaktadır. Kaybolan eşyaları bulma da ve geleceği görme de çok iyi olan Vanga arkadaşlarının ilgi odağı olmayı başarmıştır. 

İLK KEHANETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

30'lu yaşlara geldiğinde ilginç bir olay yaşar ve o olayı şu sözlerle anlatır. Avluda tentenin altında otururken bir adam yaklaşarak 'Beni tanıyor musun?' dedi. 'Hayır ben seni tanımıyorum.' dedim. 'Ben Aziz Loann Zlataust.' dedi. 'Öyle mi, ne istiyorsun' dedim. 'Yakında savaş çıkacak.' dedi. 'Kimin ölüp kimin ölmeyeceğini sana söyleyeceğim. Sen her şeyi göreceksin.'

vanga.jpeg

Teyzesine anlatsa da kimse ona inanmadı. 1 Eylül 1939'da 2. Dünya Savaşı başladı ve Vanga kısa süre sonra ilk kehanetini gerçekleştirdi. 'Bir komşumun kocası savaşta kaybolmuştu. Herkes dönmüştü ama o yoktu. Üstelik karısı ve 4 çocuğu vardı. Ağlayıp duruyordu. Ben de ona 'Bu gece saat 00.00 da gelecek kocan dedim. Kocası 00.15 te geldi.

ŞÖHRETİ TÜM BULGARİSTAN'A YAYILDI

Şöhreti tüm Bulgaristan'a yayıldı Vanga'nın. Ülkenin dört bir yanından ziyaretçiler geliyordu. Gelenler arasında Bulgaristan Kralı da vardı. Onun hakkında iyi şeyler görmeyen Vanga uzun süre ziyaretini geri çevirdi. Vanga sade insanları daha çok severdi. 

Bir gün ziyaretine acılı bir adam geldi. Doğum esnasında karısını ve çocuğunu kaybetmiş. Vanga onu görür görmez 'senin hayatının anlamı benim kocam olmak' dedi. 1942'de evlendiler. 

GELENLERDEN KÜP ŞEKER İSTİYORDU

Vanga ziyaretine gelenlerden küp şeker istiyordu. Ölüler hakkında konuşmayı hiç sevmeyen Vanga onların ruhunun onunla konuştuğunu söylerdi. 70'lerin sonlarına doğru Sovyetler Birliği ile ilgili konuşuyordu. Vanga bir kadına göre oldukça kabaydı. Kötü insanların yüzüne her şeyi söylüyordu. Onları istemiyordu.

vanga-kehanetleri.jpg

Bir gün ziyaretine çok uzaktan bir gazeteci geldi fakat sırada çok insan vardı. Dışarıya çıkan Vanga adamı içeri aldı ve uzaktan geldin sen dedi. Gazeteciye ailende bir kız çocuğu rahatsız dedi fakat gazeteci yeğeninin rahatsızlığını öğrenmediği için o an Vangaya inanmadı. Aldığı telefonla yıkılan gazeteci Vanga'dan yardım istedi. Vanga adama bir ot verdi ve yeğeni hızla iyileşti.

KEHANETLERİNİN ÇIKMA ORANI YÜZDE SEKSENİN ÜSTÜNDEYDİ

Vanga'nın kehanetlerinin çıkma oranı yüzde seksenin üstündeydi. Bu gizli güçleri Sovyet Gizli Servisinin de dikkatini çekmiş, Vanga ile görüşmelere başlanmıştı.

Vanga'nın ziyaretçi kabul etmediği bir gün bir kadın geldi. Onu kabul etti ve en sadık arkadaşını böylelikle bulmuş oldu. Vanga, Vitka için tam bir azize diyordu. 90'ların başında Vanga bir mabed yaptırmak istediğini söyledi Vitkaya. Ve yaptırdı da. Her gün binlerce ziyaretçi geldi bu kiliseye. 

SON SÖZLERİ İNSANLARA

Vanga'nın son sözleri insanlara şöyleydi 'İnsanlar kötü konuşmasınlar. Yiyecek bir şeyleri varsa insanların mutlu olmaları ve böylece Tanrı'yı sevindirmeleri lazım. İnsanlar kötü, insanlar bencil, insanlar çalıyorlar, insanlar öldürüyorlar. Gittikçe daha da kötü oluyorlar. Bu gün yaşamak çok zor. Bu gün yaşamak çok kötü.'

Ve Kehanetleri

2023- Dünya'nın yörüngesi değişecek.

2025- Avrupa'da nüfus seyrek

2028- Yeni bir enerji kaynağı

2033- Buzullar eriyecek, sular yükselecek

2043- Dünya ekonomisi güçlenecek

2046- Tüm insan organları yapay olarak üretilecek.

2076- Komünizm gelecek

2084- Doğanın restorasyonu

2088- Saniyeler içinde yaşlanma hastalığı

2100- Yapay Güneş üretilecek...

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.