Avrupa Birliği Temsilcisi Josep Borrell; Türkiye İle İlişkilerimiz İyi Yönde İlerleyecek

Avrupa Birliği Temsilcisi Josep Borrell; Türkiye İle İlişkilerimiz İyi Yönde İlerleyecek

Avrupa Birliği temsilcisi Josep Borrell; Türkiye ile ilişkilerimiz iyi yönde ilerleyecek. Avrupa Birliği, Türkiye hakkında neler söyledi? Detaylar...

Avrupa Birliği temsilcisi Josep Borrell; Türkiye ile ilişkilerimiz iyi yönde ilerleyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Avrupa Birliği ile ilişkilerde yeni bir sayfa açmak istediğini söylemesi üzerine, Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, konuya yönelik açıklamada bulundu.

avrupa-birligi-turkiye-hakkinda-neler-soyledi.jpg

Türkiye ile diyalogu sürdürmeye hazır olduklarını söyleyen Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, ilişkilerin iyi yönde devam edeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, video konferans ile toplantı yaptı.

TÜRKİYE İLE DİYALOGLARIMIZ DEVAM EDECEK, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE BİRÇOK KONU ÜZERİNDE DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

Türkiye ile diyaloglarımız devam edecek, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birçok konu üzerinde değerlendirmeler yapıldı diyen Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, toplantı hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Toplantıya katıldığını aktaran Josep Borrell, Türkiye ile çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Avrupa Birliği zirvesinde Türkiye ile ilişkiler hakkında yapılan görevlendirmeyi takiben Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğini dile getiren Josep Borrell, Türkiye ile diyalogların devam edeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans yapan AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, toplantı sonrası iyi bir görüşme yaptıklarını vurguladı.

avrupa-birligi-turkiye-hakkinda-neler-soyledi-001.jpg

Sözlerini sürdüren Leyen, Koronavirüs, ekonomik durumlar ve Avrupa Birliği konseyinin Aralık ayındaki toplantısında Türkiye ile ilişkiler hakkındaki yapılan görevi konuştuklarını açıkladı.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU YAKIN BİR TARİHTE BRÜKSEL’E GİDECEK

Mevlüt Çavuşoğu, yakın bir tarihte Brüksel’e gidecek. Aralık 2020'de, AB Komisyonu ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in, bir sonraki zirveye kadar Türkiye-AB ilişkilerinin durumu hakkında rapor sunulması istenmiş.

21 Ocak'ta ise Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Brüksel'i ziyaret edebileceği açıklandı.

avrupa-birligi-turkiye-hakkinda-neler-soyledi-002.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile video konferansta, Avrupa Birliği’nin Türkiye'nin gündeminde öncelikli konumda olduğunu dile getirdi.

2021 yılında ise Avrupa Birliği ile ilişkilerde yeni bir sayfa açmak istediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'nin bazı üyelerinin ortaya attıkları yapay sorunlar nedeniyle 2020 yılında Türkiye’nin geri safhada kaldığını, fakat bu sene yeni ilişkilerin gelişeceğini açıkladı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.