Askeri Birlikler, Hakkari’de Eren-9 Kazan-Han Yaylası Operasyonuna Başladı…

Askeri Birlikler, Hakkari’de Eren-9 Kazan-Han Yaylası Operasyonuna Başladı…

2 bin 218 personel ile Hakkâri’de Eren-9 Kazan-Han Yaylası 0perasyonu PKK'ya karşı an itibarı ile başlatıldı. İşte haberin ayrıntıları...

Askeri birlikler, Hakkari’de Eren-9 Kazan-Han Yaylası Operasyonuna başladı… 2 bin 218 personel ile Hakkâri’de Eren-9 Kazan-Han Yaylası 0perasyonu an itibarı ile başlatıldı. PKK'nın varlığını sonlandırmak için başlatılan Eren Operasyonu, 8 ayrı noktada devam ediyor.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı, Eren-9 Kazan-Han Yaylası Operasyonunun Hakkâri’de başladığını duyurdu. An itibari ile Eren-9 Kazan-Han Yaylası Operasyonu Hakkari’de başladı.

askeri-operasyon.jpg

Teröristlerin varlığını ortadan kaldırmak için başlatılan Eren Operasyonunun Hakkâri’de de başladığı duyuruldu. İçişleri Bakanlığı, terör örgütlerine karşı yapılan operasyonların başlatıldığını açıkladı. 8 ayrı noktada yürütülen Eren Operasyonu, Hakkâri’de de başlatıldı.

Terör örgütü PKK'ya karşı yapılan operasyonda Jandarma Özel Harekât, Güvenlik Korucu Timleri, Jandarma Komando ve Polis Özel Harekâttan oluşan 2 bin 218 personel ve 129 operasyonel tim bulunuyor.

Eren-9 Kazan-Han Yaylası Operasyonunda Jandarma Özel Harekât, Güvenlik Korucu Timleri, Jandarma Komando ve Polis Özel Harekâttan oluşan 2 bin 218 personel ve 129 operasyonel timin bulunduğu açıklandı. İçişleri Bakanlığı, 8 ayrı noktada yürütülen operasyonun Hakkâri’de de başladığını duyurdu.

askeri-operasyon-003.jpg

Terör Örgütü PKK’ya Karşı Hangi Eren Operasyonları Başlatıldı?

Terör örgütü PKK’ya karşı hangi Eren Operasyonları başlatıldı? Başlayan Yıldırım Operasyonlarının ardından Eren Operasyonları, bin 71 personelin katılımıyla Tendürek bölgesinde Eren-1 Tendürek Operasyonu başladı.

Eren-1 Tendürek Operasyonunun başlamasının ardından 2 bin 24 personelin katılmasıyla Eren-2 Lice Operasyonunun başladığı açıklandı. Başlayan Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu'nda bin 40 personelin olduğu bildirildi. Bunun dışında Eren 4-5 Operasyonun birlikte başlatıldığı İçişleri Bakanlığınca açıklandı.

askeri-operasyon-001.jpg

Eren-4 Karlıova-Varto Operasyonunda ise bin 620 personelin bulunduğu bildirildi. Eren-5 Bagok adı altında başlayan operasyona 2 bin 550 eğitimli askeri birliklerin katıldığı alınan bilgiler arasında yerini aldı.

Siirt ve Bitlis'te Eren-6 Mergola Operasyonunun başladığı dile getirildi. Bu operasyonda ise bin 453 personelin bulunduğu söyleniyor. Bin 62 personelle Tunceli'de Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu yapılıyor. Yoğun kar alanında yapılan operasyonda bin 62 personel yer alıyor.

Osmaniye, Hatay ve Gaziantep'te ise bin 670 personelin katılımıyla Eren-8 Amanoslar Operasyonunun devam ettiği bildirildi. Bugün ise Hakkari’de terör örgütlerine karşı yapılacak olan operasyon başlatıldı.

askeri-operasyon-002.jpg

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.