Askeri Alanda Yapılacak Olan Kanun Değişikliği Teklifi Kabul Edildi!

Askeri Alanda Yapılacak Olan Kanun Değişikliği Teklifi Kabul Edildi!

Askeri alanda 44 maddelik kanun teklifi Meclis Milli Savunma Komisyonu tarafından kabul edildi. İşte haberin tüm detayları...

Askeri alanda yapılacak olan kanun değişikliği teklifi kabul edildi!

Milli Savunma Komisyonu’nda Türkiye Büyük Millet Meclisi, Millî Savunma Bakanlığı kadrolarında yer alan görevli personelin tecrübelerden daha etkin ve uzun süreli yararlanması adına özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemeler içeren, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Yönelik Kanun Teklifinin kabul edildiği açıklandı.

Askeri alanda yapılacak olan bir dizi değişikliği öngören kanun teklifi kabul edildi. Kabul edilen tasarıda ne gibi değişikler gündeme geldi? Hangi alanlarda değişiklikler yapıldı? Hepsi ve daha fazlası haberin devamında…

Askeri alanda mevzuatı içinde barındıran 44 maddelik kanun teklifi Meclis Milli Savunma Komisyonu tarafından kabul edildi.

Meclis Milli Savunma Komisyonu tarafından kabul edilen kanun tasarısında ne gibi değişiklikler yapıldı? İşte kabul edilen kanun tasarısında yer alan değişikler…

askeri-alanda-degisiklik.webp

Kabul Edilen Tasarıda Ne Gibi Maddeler Mevcut? İşte 44 Maddelik Kanun!

Kabul edilen tasarıda ne gibi maddeler mevcut? İşte 44 maddelik kanun! Meclis Milli Savunma Komisyonu tarafından kabul edilen 44 maddelik kanunda yapılacak olan değişiklikler ise şu şekildedir.

Meclis Milli Savunma Komisyonu tarafından kabul edilen kanunun ilk maddesinde, erbaşların özlük hakları dikkate alınmış. 44 maddelik kanunda uzman erbaşların özlük haklarının iyileştirileceği açıklandı.

Bunun dışında Milli Savunma Üniversitesi'nde emekli askerler ders verebilecek. Bu kanun neticesinde emekli olan askerler artık üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışabilecek. Burada ki tek husus ise, görev yapılacak olan üniversitenin Milli Savunma Üniversitesi olmasıdır.

Öte yandan 44 maddelik kanun da askerliği yapmadan milletvekili seçilen kişinin, askerlik yapma şartı vekillik süresi bitene kadar ertelenecek.

Milletvekili seçilen kişilerde askerlik yapacak. Bu kanun gereği kişi, milletvekili olsa dahi görev süresi bitince vatani görevini yerine getirecek.

Uzman çavuşların 55 yaşında emekli olmasıyla, 40 yaşının üzerindekiler ise komando birliklerinde yer alıp kadrolu olarak görevlendirilebilecek.

Kendi paraları ile alınan silahlar ise bu kanun gereği devlet tarafından karşılanacak. Fakat devlet tarafından uzman çavuşların sadece beylik tabancaları karşılanacak.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.