Aşılamada Türkiye Rekor Kırıyor! İşte Toplam Aşılama Sayısı!

Aşılamada Türkiye Rekor Kırıyor! İşte Toplam Aşılama Sayısı!

Aşılamada Türkiye rekor seviyeye yaklaşmış durumunda. Sağlık Bakanlığı, aşı sayacını paylaşarak, 7 bin kişinin aşı olduğunu söyledi.

Aşılamada Türkiye ile alakalı açıklamada bulunan Sağlık Bakanlığı, aşı sayacını paylaştı. Bunun dışında toplamda 7 bin kişinin aşılama sürecinden geçtiğini açıkladı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı birçok ülke aşılama sürecine başladı. Türkiye ise diğer gelişmiş ülkelere oranla aşılama çalışmasına geç bir tarihte başladı. Sağlık Bakanlığı aşılama sayacını paylaşarak, bu oranın 7 bine çıktığını söyledi.

Aşı sayacı sayesinde Türkiye'de kaç kişinin aşılama çalışmasından geçtiği belli oluyor. Bunun dışında hangi ilde kaç kişinin aşılama çalışmasından geçtiğine dair bilginin yer aldığı bildirildi. Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de toplamda bu güne kadar 7 bin kişinin aşılandığını, şu an için kararlılıkla mücadelelerine devam edeceklerini açıkladı. 

Koronavirüs aşısı olan kişi aşılama sayacından detayları öğrenebiliyor. Sağlık Bakanlığı bu verilerin her gün güncellendiğini bildirdi. Aşılama çalışmasından geçen kişilerin burada yer aldığını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'şimdiye kadar 7 bin kişi aşılamadan geçti. Türkiye kararlılıkla salgına karşı durmaya devam ediyor. Aşılamada Türkiye çoğu gelişmiş ülkeden önde. Bunu bir nevi alt yapımıza borçluyuz. Şuana kadar İstanbul'da aşılama çalışmasından geçenlerin oranı fazla. Çünkü nüfus oranı fazla bir ilimiz. Aşılama çalışmalarımız kararlılıkla devam ediyor.' dedi. 

asilamada-turkiye-rekor-kiriyor-iste-toplam-asilama-sayisi.jpg

Aşılamada İl Sıralaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı sayacının aşılamada il sıralaması ile alakalı verileri de barındırdığını açıkladı. Bunun dışında Ankara'nın aşılama çalışmasında ikinci sırada yer aldığı ve İzmir'in ise üçüncü sırada bulunduğu bildirildi. Öte yandan nüfusa göre aşı dağılımı yapılıyor. 

Koronavirüs ile mücadele kapsamında aşılama çalışmasına değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamada Türkiye ile alakalı aşı sayacını paylaştı. Toplamda 7 bin kişinin aşılandığını, bu oranın İstanbul'da fazla olduğunu aksetti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'aşılama çalışmasında çok iyi ilerliyoruz. Riskli gruplar aşılamadan geçti. Ayrıca öğretmenler ve polislerin aşılama çalışmaları başlayacak. Kademeli ve kontrollü şekilde aşılama süreci devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi öncelik sağlık çalışlarına aitti. Ve şuan ikinci doz aşılama çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.' dedi. Aşı sayacının her gün Sağlık Bakanlığınca kontrol edildiği, verilerin ise kamuoyu ile paylaşıldığı açıklandı. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.