Aşılama Sürecinde Türkiye Rekora Koşuyor… Son Dakika Açıklaması… Toplamda; 1 Milyon 100 Kişi Aşılandı

Aşılama Sürecinde Türkiye Rekora Koşuyor… Son Dakika Açıklaması… Toplamda; 1 Milyon 100 Kişi Aşılandı

Aşılama sürecinde Türkiye rekora koşuyor… Son dakika açıklaması… Toplamda; 1 milyon 100 kişi aşılandı. İşte haberin detayları...

Aşılama sürecinde Türkiye rekora koşuyor… Son dakika açıklaması… Toplamda; 1 milyon 100 kişi aşılandı. İşte haberin detayları...

14 Ocak'ta Türkiye'de başlatılan koronavirüs aşılama çalışmasının birinci dozu an itibariyel 1 milyonu geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyelerinin Çin'den gelen koronaVac aşısını yaptırmaları ile Türkiye genelinde aşılama çalışmaları başladı.

asilama-1-milyonu-gecti.jpg

Aşılama çalışmalarının kademeli olarak yapılacağı açıklanırken, ilk önce sağlık çalışanlarına uygulandı. Sağlık çalışanlarının aşılama sürecinin tamamlanmasının ardından, ikinci kademede bulunan kişilere geçiş yapıldı.

Sağlık çalışanları dışında Çin'den gelen koronaVac aşısından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Üyeleri dışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok siyasi isimde aşılama çalışmasından geçti.

198 BİN KİŞİ EVİNDE AŞILANACAK!

198 bin kişi evinde aşılanacak! Öncelik ise sağlık çalışanlarına verildi. Sağlık çalışanlarının aşılanmasından sonra engelli, bakım merkezinde kalanlar, huzurevlerinde yaşayanlar ve 90 yaş üstündekilerin aşılanma çalışmaları dün itibariyle başladı.

14 Ocak'ta başlayan aşılama çalışması neticesinde toplam 1 milyon 100 sağlık çalışanı aşılandı. Bu rakama ulaşılmasının ardından huzur evlerinde yaşayanlar, engelliler, bakım evlerinde kalanlar ve 90 yaş üzerindekilerin hafta sonuna kadar aşılanması planlandı.

asilama-1-milyonu-gecti-001.jpg

Sağlık çalışanlarının aşılama çalışması bittikten sonra, yurt genelinde 90 yaş ve üstündekilerin aşılama çalışmaları başlatıldı.

Bunun yanında 198 bin kişiye evinde koronaVac aşısının uygulanacağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı.

Yurt genelinde aşılama çalışmaları sürüyor. Hafta sonu da aşılama süreci devam edecek.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.