Aşılama Odaları Kuruluyor, Bakanlık 81 İle Resmi Yazı Gönderdi! Aşılama Nasıl Yapılacak? Nasıl Bir Sistem Uygulanacak?

Aşılama Odaları Kuruluyor, Bakanlık 81 İle Resmi Yazı Gönderdi! Aşılama Nasıl Yapılacak? Nasıl Bir Sistem Uygulanacak?

Aşılama odaları kuruluyor, Bakanlık 81 ile resmi yazı gönderdi! Aşılama nasıl yapılacak? Nasıl bir sistem uygulanacak? İşte haberin detayları...

Aşılama odaları kuruluyor, Bakanlık 81 ile resmi yazı gönderdi! Aşılama nasıl yapılacak? Nasıl bir sistem uygulanacak?

 

Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşıları ile ilgili 81 ile resmi yazı gönderdi.

Koronavirüs aşılarının yapılacağı esnada alınacak tedbirlerin yer aldığı yazıda, aşılama çalışmasını nasıl yapılacağı da var.

asilama-sistemi.jpg

Özel ve kamu üniversitelerine ait hastanelerde aşı uygulama odasının hazırlanmasını isteyen Sağlık Bakanlığı, yatak sayısı az olan hastanelerde 5 aşı odasının olmasını isterken, bin ve üzeri yatak sayısı olan hastanelerde ise 25 aşı uygulama odasının yer alacağını açıkladı.

Sistem ise randevulu şekilde işleyecek ve aşı odalarında sadece 1 kişi olacak.

Sağlık Bakanlığı 81 ile yazı göndererek, her hastanede bir aşı odasının kurulmasını istedi. Aşı odalarında 1 tane lavabo bulunmak zorunda.

AŞILAMA ODASINDA SİSTEM NASIL İŞLEYECEK? AŞILAMAYA DAİR TÜM DETAYLAR…

Aşılama odasında sistem nasıl işleyecek? Aşılamaya dair tüm detaylar… Hastanenin kapasitesine göre aşı odaları belirlenecek ve bu odalara hastalar teker teker alınacak. Aynı anda iki ya da üç kişiye aşı uygulanmayacak.

Aşılama sistemi randevu sistemi ile çalışacak. Randevu almadan aşılama için gelen vatandaş, yoğunluğa göre aşı olacak ya da olmayacak.

asilama-sistemi-001.jpg

Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Şefi Rahmet Gürer, aşı odaları hakkında açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği genelgeye değinen Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Şefi Rahmet Gürer, bin yatağın üzerindeki hastanelerde 25 aşı odasının oluşturulması planlandığını ve aşı oda sayısının gerektirdiği takdirde artırılması gerektiğini söyledi.

AYNI ANDA 2 YA DA 3 KİŞİ AŞILANMAYACAK…

Aynı andan2 ya da 3 kişi aşılanmayacak… Randevu sistemi ile yapılacak olan aşılama çalışmaları için hazırlıklar devam ediyor.

Kişi aşılama odasında tek başına olacak ve saat 08.30 da başlayacak olan aşılama çalışmaları, akşam 24.00’a kadar devam edecek.

asilama-sistemi-002.jpg

Gün içerisinde bu sistem ile kaç kişinin aşılama çalışmasından geçeceği ise henüz açıklanmadı. Kişi aşılama odasında en az 15 dakika bekleyecek.

Bu esnada aşılama odasında sadece 1 hekim bulundurulacak. Aşılama çalışması için her odada 1 hekimin bulundurulacağı açıklandı.

Günde kaç kişiye aşılama yapılacağı ise henüz belli değil.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.