“Aşı Konusunda Basın Mensuplarına da Öncelik Verilsin”

“Aşı Konusunda Basın Mensuplarına da Öncelik Verilsin”

“Aşı konusunda basın mensuplarına da öncelik verilsin” Anadolu Yayıncılar Derneği Sinan Burhan, basın mensuplarının da öncelikli aşı grubuna alınmasını istedi.

“Aşı konusunda basın mensuplarına da öncelik verilsin”

Anadolu Yayıncılar Derneği Sinan Burhan, basın mensuplarının da öncelikli aşı grubuna alınmasını istedi.

Türkiye 11 Mart 2020 tarihinden bu yana etkisini gösteren koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Sağlık çalışanlarının kahramanca mücadele etmesi ve birçoğunun koronavirüse yakalanarak bu hastalığın pençesinde can vermesi, salgın tablosunun en acı resmi oldu.

Sağlık çalışanlarının üstün performansı nedeniyle, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın teklifiyle tüm Dünyada 2021 yılı “Sağlık Çalışanları Yılı” olarak ilan edildi.

SAĞLIKÇILAR ÇALIŞTI, BASIN MENSUPLARI HABER YAPTI

Sağlıkçılar çalıştı basın mensupları haber yaptı! Yaklaşık 1 yıldır ülkenin mücadele ettiği koronavirüs salgını başladığı ilk günden bu yana 7/24 çalışan sağlıkçılarla birlikte mesaisine hiç ara vermeyen bir diğer meslek grubu da basın çalışanlarıydı.

basin-mensuplari-001.jpg

Sağlık çalışanlarının yoğun temposunu her an haberleştiren, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı an be an takip eden, Bilim Kurulu toplantılarında sordukları sorularla gündemi değiştiren, sokağa çıkma yasaklarında boş caddelerde anons çeken, yasağı ihlal edenlerin peşinden koşan basın emekçileriydi.

TÜM TÜRKİYE EVE KAPANDI, ONLAR SOKAKTA

Tüm Türkiye eve kapandı onlar sokakta! Pandemi nedeniyle İçişleri Bakanlığı2nın ilan ettiği kısıtlamalarda tüm Türkiye eve kapanırken basın çalışanları hiç ara vermeden mesailerine devam etti. Her türlü riske rağmen vatandaşların haber alma hakkını sonuna kadar evlerine taşıyan basın çalışanları, aşı öncelik listesinde yer alamadı. Bu duruma Anadolu yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan dikkat çekti.

basin-mensuplari.jpg

“BASIN ÇALIŞANLARI DA ÖNCELİKLİ AŞI GRUBUNDA OLMALI”

“Basın çalışanları da öncelikli aşı grubunda olmalı” Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan aşı sürecinde basın çalışanlarının öncelikli olması gerektiğine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı’nın izlediği yol haritasında aşıların kronik rahatsızlık, yaş ya da riskli meslek gruplarına göre 4 aşamada uygulandığını belirten Burhan, basın çalışanlarının sesi oldu. Aşı konusunda önceliği vurgulayan Burhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ı etiketledi.

sinan-burhan-twet.jpg

“Karantina döneminde bile çalışan, kar kış demenden hizmet veren basın mensupları aşıda öncelikli gruplar arasına alınmalıdır. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak bu konuda adım atılmasını bekliyoruz.” 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.